Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΒΑΣΚΟ

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να αποσπάσει την προηγούμενη αγωνιστική η Βάσκο, στο παιχνίδι με την Λουβερντένσε. Προερχόμενη από την εντός έδρας επικράτηση επί της Μπραζίλ ντε Πελότας, η ομάδα του Ζορζίνιο αντιμετώπισε εκτός έδρας την Σάντα Κρουζ, κόντρα στην οποία αγωνίστηκε με πάρα πολλούς αναπληρωματικούς και κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία 1-1. Ο Γιάγκο Πίσατσου άνοιξε το σκορ για την Βάσκο, με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ωστόσο μια στιγμή αδράνειας της άμυνας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έφερε την ισοπαλία στο παιχνίδι. Μπορεί να παρέμεινε στην πρώτη θέση μετά την απώλεια αυτή, ωστόσο είδε τους διώκτες της να μειώνουν τη μεταξύ τους διαφορά. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες και εφτά ήττες στο πρωτάθλημα. Τεράστια απώλεια ο σταρ της ομάδας, Νενέ, που είναι τραυματίας.

Μεσοβδόμαδα αντιμετώπισε εκτός έδρας την Σάντα Κρουζ, στον επαναληπτικό του 1-1 για το κύπελλο. Η Βάσκο έδειξε χαρακτήρα στο παιχνίδι της και κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-3, χάρη στα τέρματα των Αντρεζίνιο (51′), Γιάγκο Πίσατσου (64′) και Χόρχε Ενρίκε (90′). Με τη νίκη αυτή εξασφάλισε και τη συμμετοχή της στον επόμενο γύρο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Σάντα Κρουζ για το Κύπελλο.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Απο δυο διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μπραγκαντίνο, η οποία μετά την Οέστε (1-3), “λύγισε” και την Τζόινβλιλ. Στην εντός έδρας αναμέτρηση με την τελευταία, στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, ο Γκράμπολα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του μετά από τέσσερα μόλις λεπτά αγώνα, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκάμπριελ Ντίας έγραψε το τελικό 2-0. Αξίζει πάντως να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 56ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Έρικ. Παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης, ούσα στην 17η θέση με 17 βαθμούς, όσους έχει πλέον και η Τζόινβιλ, με παιχνίδι περισσότερο. Για το σημερινό παιχνίδι με την Βάσκο, δεν υπολογίζεται μόνο ο τιμωρημένος Έρικ. Ορατό το ενδεχόμενο να αγωνιστεί με αναπληρωματικούς, καθώς μεσοβδόμαδα ακολουθεί ο αγώνας ρεβάνς με την Μποταφόγκο για το κύπελλο, με το πρώτο παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 2-2.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Τζόινβιλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.