Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΤΟΥΠΙ

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε για ακόμη ένα παιχνίδι η Τούπι, η οποία δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο στην αναμέτρηση με την Οέστε. Πιο συγκεκριμένα, την προηγούμενη αγωνιστική η Τούπι φιλοξενήθηκε από την Οέστε, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της ισοπαλία, μετά το 1-1 με την Τζόινβιλ (εκτός) και το 1-1 με την Λοντρίνα (εντός), που την διατηρεί εντός επικίνδυνης ζώνης, όπου και μετράει 25 βαθμούς, απέχοντας εφτά βαθμούς από την σωτηρία της. Πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Με την ομάδα να είναι ένα βήμα πριν από τον υποβιβασμό, η διοίκηση αποφάσισε να απομακρύνει από τον πάγκο της τον Εστέβαμ Σοάρες, με τον Ρικαρντίνιο να παίρνει τη θέση του στην τεχνική ηγεσία της ομάδας. Ο τελευταίος αναμένεται να κάνει αλλαγές στο αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Μπραζίλ ντε Πελότας, με σκοπό να αποσπάσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Οέστε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Μπραζίλ ντε Πελότας, μετά και από εκείνη στην έδρα της Λουβερντένσε (1-0). Η ομάδα του Ροτζέριο Τσίμερμαν φιλοξένησε την Κρισιούμα, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-2. Αγωνιζόμενη με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του του Ντιόγκο Ολιβέιρα από τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, η Μπραζίλ ντε Πελότας κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, με τον Σιρίλο να βρίσκει δίχτυα στο 52ο λεπτό. Ωστόσο, δεν κατάφερε να κρατήσει μέχρι τέλους το υπέρ της αυτό σκορ, δεχόμενη δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Παρά την ήττα της αυτή, η Μπραζίλ ντε Πελότας παρέμεινε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 40 βαθμούς, όσους έχουν και οι Κρισιούμα και Σεαρά. Θέλει να επιστρέψει άμεσα στα θετικά αποτελέσματα και για να το πετύχει αυτό, πρέπει να κάνει μια καλή εμφάνιση στο αποψινό παιχνίδι με υξν Τούπι. Μακριά από την έδρα της μετράει τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες. Πολύ καλή και στο αμυντικό κομμάτι της, με τα 24 τέρματα που έχει δεχθεί να είναι η τέταρτη καλύτερη επίδοση της κατηγορίας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Κρισιούμα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.