Στον πρώτο γύρο: Νυρεμβέργη – Μόναχο 1860 1-2

* Η Μόναχο 1860 παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε goal-goal στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Μόναχο 1860 για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Νυρεμβέργης για το πρωτάθλημα.

ΜΟΝΑΧΟ 1860

Στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε η Μόναχο 1860 σημείωσε δύο νίκες, μία ισοπαλία και δύο ήττες. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Βίτορ Περέιρα επικράτησε των Γκρόιτερ Φιρτ (2-1 εντός έδρας) και Καρλσρούη (2-1 εντός έδρας), ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Χαϊντενχάιμ (1-1 εντός έδρας). Παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Μπόχουμ (1-0 εκτός έδρας) και Μπίλεφελντ (2-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην Καρλσρούη την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 48’ με τον Ζόρντι Φιγκέιρας, προτού ο Όλιτς ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους στο 57’. Την ανατροπή των δεδομένων, και παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση, διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Μπούλοου.

Αξίζει να σημειώσουμε πως η Καρλσρούη ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Πρόμελ στις καθυστερήσεις. Αήττητα παραμένουν τα «λιοντάρια» στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσαν τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις πέντε σημειώθηκε goal-goal. Η τελευταία εντός έδρας νίκη της Μόναχο 1860 επί της Νυρεμβέργης σε όλες τις διοργανώσεις χρονολογείται στις 17 Μαΐου του 2015.

Προηγούμενο ματς: Η Μόναχο 1860 επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Καρλσρούης, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Μόναχο 1860 για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Μόναχο 1860 – Νυρεμβέργη

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ

Μετά την εντός έδρας ήττα με 2-1 που γνώρισε από την Ντιναμό Δρέσδης (2-1 εντός έδρας) στις 29 Ιανουαρίου η Νυρεμβέργη επικράτησε της Χαϊντενχάιμ (3-2 εκτός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπραουνσβάιγκ (1-1 εντός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Νίμαν στο 23’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 53’ ο Σαμπίρι. Στις επτά τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε το συγκρότημα του Σβαρτς για την ίδια διοργάνωση σημείωσε πέντε νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα. Στις πέντε σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκε goal-goal.

Την περασμένη σεζόν η Νυρεμβέργη επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Μόναχο 1860 για το πρωτάθλημα στις 6 Φεβρουαρίου του 2016. «Έχουμε τις άτυχες στιγμές μας σε κάθε αναμέτρηση. Θα πρέπει να είμαστε πιο σταθεροί στον αγωνιστικό χώρο. Πρέπει να τα πάμε καλά και στα 90 λεπτά. Αυτός είναι ο στόχος μας», τόνισε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής της Νυρεμβέργης, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Θα έχουμε πολύ δύσκολο έργο κόντρα στη Μόναχο 1860. Οι λεπτομέρειες θα κρίνουν το τελικό αποτέλεσμα». Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Νυρεμβέργης με αντίπαλο τη Μόναχο 1860 σε όλες τις διοργανώσεις.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Νυρεμβέργη και Μπραουνσβάιγκ στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Νυρεμβέργης για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)