*36η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ρότσντεϊλ – Τσέστερφιλντ 1-2

*6/7 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ έχασε 4-3 εκτός έδρας από την Μπρόμλεϊ, δεχόμενη τρία τέρματα από τον Τσικ (47’. 63’ 86’), αν και το γκολ της χαριστικής βολής το έβαλε ο Γουντς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Νωρίτερα είχε ισοφαρίσει, ενώ είχε προηγηθεί κιόλας με τέρματα των Γκριγκ (31’), Μπανκς (67’), Νέιλορ (72΄).

Η Τσέστερφιλντ έχασε ξανά, έπειτα από έξι αγώνες, με 4-3 εκτός έδρας από την δεύτερη Μπρόμλεϊ, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από αρκετό καιρό.

Στο πρωτάθλημα πάντως σε όλη τη σεζόν έχει μόλις τέσσερις ήττες και 26 νίκες σε 33 παιχνίδια μέχρι στιγμής. Και είναι σε τέτοια θέση που την παίρνει να κάνει και τέτοιες ήττες.

Ειδικά στο γήπεδό της, όχι απλά δεν έχει χάσει φέτος, έχει 19 νίκες σε 21 αγώνες!

Εχει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, μοιάζει μακράν η καλύτερη ομάδα της και είναι το “καυτό” φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου και της απευθείας ανόδου. Είναι πάντα πρωτοπόρος, στο +19 από την δεύτερη θέση.

Τσέστερφιλντ Στατιστικά

*Πέντε σερί over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Τέσσερα συνεχόμενα G/G στα τελευταία της παιχνίδια.

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, παρόλο που ισοφάρισε σχετικά σύντομα το γρήγορο γκολ που δέχθηκε από τον Μέικοκ στο 9’, με τον Χέις στο 17’. Δεν βρήκε λύσεις μετά το δεύτερο γκολ που “έφαγε” από τον Κάμπελ στο 51’.

Η Ρότσντεϊλ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, δείχνοντας να περνάει περίοδο αγωνιστικής κρίσης. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη της ήττα, πέμπτη στα έξι τελευταία παιχνίδια, διάστημα όπου έχει μόνο μία νίκη, στο γήπεδό της.

Μακριά από αυτό δεν κερδίζει εδώ και πέντε παιχνίδια, με τέσσερις ήττες, τρεις σερί στα πιο πρόσφατα.

Πάνω που έδειχνε να βρίσκει ένα ρυθμό, άρχισε πάλι να υποχωρεί στο βαθμολογικό πίνακα, ούσα πλέον στην 13η θέση και μάλιστα βρίσκεται στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού.