*12η αγωνιστική

*Under 2.5 ήρθαν οι 5/6 πρόσφατες αναμετρήσεις των δύο ομάδων.

*Η Τρουά νίκησε τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο τη Λοριάν.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΤΡΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Αζαξιό. Προηγήθηκε με τον Πορόσο στο 76’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 88’, η Αζαξιό έχασε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο (37’).

Δυσκολεύεται να πάρει νίκες στην έδρα της, έφερε τρίτο διαδοχικό “Χ” στο γήπεδό της, παραχωρώντας 1-1 με την Αζαξιό. Δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, ήταν ακίνδυνη στο πρώτο ημίχρονο, ο γκολκίπερ της έπιασε πέναλτι. Στο δεύτερο 45λεπτο ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ στην πρώτη καλή στιγμή της στο ματς, πιέστηκε έκτοτε και δίκαια ισοφαρίστηκε στο φινάλε. Το γκολ της ο στόπερ Πορόσο, που είχε σκοράρει και στο 2-2 με τη Ρεμς πριν τρεις αγωνιστικές.

Βαθμός για την Τρουά, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 3-2 από τη Νις, συμπλήρωσε τριάδα αγώνων χωρίς νίκη (0-2-1), με ρεκόρ 3-3-5 βρίσκεται στην 12η θέση, στο +4 απ’ την τελευταία τετράδα (υποβιβασμός). Διαθέτει επίσης μια απ’ τις χειρότερες άμυνες με 22 γκολ, σε κανένα παιχνίδι δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της. Τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της ήρθαν Goal/Goal. Εξέτισε ο στόπερ Σαλμιέ, παραμένει τραυματίας ο χαφ Αγκουμέ.

ΤΡΟΥΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 8/9 πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 8/11 τελευταία ματς.

ΛΟΡΙΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Ρεμς. Με παίκτη παραπάνω απ’ το 46’, η Ρεμς τελείωσε το ματς με εννιά παίκτες στις καθυστερήσεις (90’+1’).

Το εντυπωσιακό σερί έξι νικών έλαβε τέλος την προηγούμενη αγωνιστική μετά το εντός έδρας 0-0 με τη Ρεμς. Δεν έβγαλε την ίδια ενέργεια σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια στην επίθεση, συνάντησε πολλά προβλήματα, ακόμη κι όταν απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα δεν βρήκε εύκολα διαδρόμους, στο φινάλε κέρδισε νέα αποβολή, αλλά δεν άλλαξε τίποτα και το 0-0 κρίνεται δίκαιο.

Πρώτη ισοπαλία για τη Λοριάν, είχαν προηγηθεί οι έξι νίκες (οι πέντε εξ αυτών συνδυάστηκαν με Goal/Goal & Over 2.5), παρέμεινε στην 2η θέση, στο -3 απ’ την Παρί Σεν Ζερμέν, στο +2 απ’ τη Λανς και στο +3 απ’ τη Μαρσέιγ. Πραγματοποιεί το καλύτερο ξεκίνημα της ιστορίας της και δικαιούται να ονειρεύεται έξοδο σε ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Τραυματίστηκε ο σημαντικός φορ Μοφί, είναι ένας απ’ τους πρώτους σκόρερ στη Ligue 1 με οκτώ γκολ, δεν έχει γίνει γνωστή η διάρκεια της απουσίας του. Ο 23χρονος θηριώδης φορ Κονέ θα τον αντικαταστήσει στην κορυφή της επίθεσης. Έχασε προπονήσεις λόγω ενός προβλήματος στο ισχίο ο σημαντικός επιτελικός χαφ Λε Φε, προπονήθηκε κανονικά την Παρασκευή και μπήκε στην αποστολή. Παραμένουν τραυματίες ο δεξιός μπακ Καλουλού και ο βασικός χαφ/αρχηγός Αμπερζέλ.