Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Σπουδαία νίκη πέτυχε την προηγούμενη αγωνιστική  Τρέλεμποργκ στην έδρα της ΑΦΚ Γιουνάιτεντ με 2-1. Βέβαια είχε και τη βοήθεια της τύχης για να αποδράσει με το «διπλό» από Στοκχόλμη. Προηγήθηκε στο 16’, ισοφαρίστηκε άμεσα στο 23’, με πέναλτι στο ξεκίνημα της επανάληψης (48’) μπήκε ξανά μπροστά και κράτησε μέχρι το φινάλε, αφού αντιστάθηκε στην υπερβολική πίεση που της άσκησε η αντίπαλος. Τρίτη σερί αγωνιστική που παραμένει αήττητη (2-1-0), απομακρύνθηκε εννιά βαθμούς από τα μπαράζ υποβιβασμού. Εντός έδρας είναι αήττητη φέτος στο πρωτάθλημα, μετρώντας τέσσερις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Άξιο αναφοράς ότι στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες πέτυχε από δύο γκολ και πάνω. Πλήρης η αποστολή.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί της ΑΦΚ.

Στατιστικό: 6/7 2-3 γκολ μετράει η Τρέλεμποργκ στα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ

Από την άλλη πλευρά η Ντάλκουρντ έμεινε στο ισόπαλο 0-0 με τη Βάρναμο, εντός έδρας, σ’ ένα παιχνίδι που η ισοπαλία ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα, καθώς κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο (το πρώτο η Ντάλκουρντ, τα δεύτερο η Βάρναμο). Συμπλήρωσε τρεις αγωνιστικές που αγνοεί το «τρίποντο» (0-2-1), χωρίς να έχει καταφέρει να σκοράρει μάλιστα στα δύο τελευταία. Παρέμεινε στην τέταρτη θέση της κατάταξης, στο -3 από τα μπαράζ ανόδου και στο -5 από την απευθείας άνοδο, που αποτελεί μακρινό όνειρο. Στο 4-1-3 το ρεκόρ της στις φετινές εξόδους της στο πρωτάθλημα. Εξέτισαν οι Ένγκμπλαντ (ΑΜ 15/0) και Ραντένοβιτς (ΜΕ 13/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Βάρναμο.

Στατιστικό: Τέσσερα σερί Under 2.5 μετράει η Ντάλκουρντ στις πρόσφατες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.