ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Ακόμη μια ήττα για την Τρέλεμποργκ, η οποία παρότι ερχόντα από νίκη επί της Άνχκελχολμς (2-0), δεν κατάφερε να κάνει το ίδιο και κόντρα στην Ντέγκερφορς. Η ομάδα του Πάτρικ Βίνκβιστ αντιμετώπισε εκτός έδρας την Ντέγκερφορς, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με το τέρμα του Ρόντε μετά από δώδεκα λεπτά αγώνα, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με αυτή που περίμεναν, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα. Μετά από δεκατρία παιχνίδια πρωταθλήματος, η Τρέλεμποργκ μετράει 16 βαθμούς και ισοβαθμεί με την ΓΚΑΪΣ στην όγδοη θέση. Εντός έδρας εξακολουθεί να παραμένει αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα, όπου μετράει τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, σε εφτά αντίστοιχα παιχνίδια. Το γεγονός αυτό δίνει πίστη στην ομάδα για ένα ακόμη θετικό εντός έδρας αποτέλεσμα, με το κλίμα στην ομάδα να είναι θετικό.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ντέγκερφορς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό για στοίχημα: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Τρέλεμποργκ – Ασιρίσκα παίζει στην Betshop

ΑΣΙΡΙΣΚΑ

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Ασιρίσκα, η οποία μετράει δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες σε αυτό το θετικό σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρέντρικ Σάμουελσον φιλοξένησε την Συριάνσκα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 80ο λεπτό με το τέρμα του Φάγκερμπεργκ, ωστόσο δεν διατήρησαν αυτό το προβάδισμα του για πολύ, καθώς ισοφαρίστηκαν εφτά λεπτά αργότερα. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική τους ισοπαλία. Η Ασιρίσκα βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, όπου και ισοβαθμεί με την Ντέγκερφορς, έχοντας αμφότερες από δεκατρείς βαθμούς σε ισάριθμα παιχνίδια. Αήττητη στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Παρελθόν αποτελεί από τις τάξεις της ομάδας ο Μαμαντού Ουαγκέ, με τον Γάλλο αμυντικό να μένει ελεύθερος καθώς αποφάσισε να μην ανανεώσει το συμβόλαιο του με την ομάδα και να συνεχίζει την καριέρα του στην Ζέτισου από το Καζακστάν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Συριάνσκα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.