* Σημειώθηκε over 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της Τραπάνι για το πρωτάθλημα.

* Η Τραπάνι σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Τραπάνι με αντίπαλο τη Νοβάρα σε όλες τις διοργανώσεις.

ΤΡΑΠΑΝΙ

Ασταμάτητη φαντάζει η Τραπάνι στο πρωτάθλημα, έχοντας διασφαλίσει ήδη μία θέση στα πλέι οφ ανόδου, παραμένοντας παράλληλα μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα εδώ και 12 αγωνιστικές στις οποίες σημείωσε δέκα νίκες και δύο ισοπαλίες. Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Κόσμι επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Τσεζένα, πανηγυρίζοντας παράλληλα την όγδοη σερί νίκη του. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπαριλά στο 37’. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 57’, ο Πέτκοβιτς διπλασίασε τα τέρματά τους. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Νταλμόντε. Αήττητη παραμένει η Τραπάνι στις επτά τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσε τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στις δύο σημειώθηκε no-goal, ενώ στις πέντε σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε εν όψει της σημερινής αναμέτρησης με τη Νοβάρα ο προπονητής της Τραπάνι είπε: «Δεν μας ενδιαφέρει η πορεία των άλλων ομάδων. Εμείς θέλουμε να συνεχίσουμε να κερδίζουμε».

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε η Τραπάνι στην έδρα της επικρατώντας με 2-1 της Τσεζένα, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Τραπάνι επικράτησε στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Τραπάνι – Νοβάρα
Κλικ εδώ

ΝΟΒΑΡΑ

Οριακά εκτός της πρώτης οχτάδας της κατάταξης και των θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου βρίσκεται η Νοβάρα, τέσσερις αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος. Πιο συγκεκριμένα μετά το «τρίποντο» που πανηγύρισε κόντρα στη Λιβόρνο (2-1 εντός έδρας) στις 16 του μηνός το συγκρότημα του Μπαρόνι γνώρισε την ήττα από τη Βίρτους Λαντσιάνο (2-1 εκτός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Περούτζια (2-2 εντός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γκουμπέρτι στο 15’, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Γκονζάλεζ. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 76’, ο Αγκίρε έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ την Περούτζια. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Εβάκουο δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’. Στις καθυστερήσεις η Νοβάρα έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Γκαρόφαλο αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Δύο νίκες, μία ισοπαλία και δύο ήττες είναι ο απολογισμός της Νοβάρα στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Νοβάρα και Περούτζια στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Νοβάρα για το πρωτάθλημα.