*Στον πρώτο γύρο: Μπρέιντρι Τάουν – Τρανμίρ 0-1

ΤΡΑΝΜΙΡ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Τρανμίρ, μετά από δυο αγωνιστικές και με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Μίκι Μέλον φιλοξενήθηκε από τη Νορθ Φέριμπι, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 12ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή και πήραν τη νίκη με σκορ 1-4. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Χάρις, που σημείωσε χατ τρικ (23′, 45’+2, 90’+4), ενώ δίχτυα βρήκε και ο Κουκ (60′).

Μετά και από αυτή τη νίκη της, η Τρανμίρ έφτασε τους 70 βαθμούς σε 36 παιχνίδια και βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Παράλληλα, με 32 τέρματα παθητικό, διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Έντεκα νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο μέχρι τώρα εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Εκτός είναι οι Λόις Μέιναρντ (ΑΜ 29/1), Τζέικ Κίρμπι (ΜΕ 27/2), Μπεν Τόλιτ (ΜΕ 27/2) και Τζακ Νταν (ΜΕ 3/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-4 επί της Νορθ Φέριμπι Γιουνάιτεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Τρανμίρ – Μπρέιντρι Τάουν παίζει στην Betshop

ΜΠΡΕΪΝΤΡΙ ΤΑΟΥΝ

Αντιθέτως, στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Μπρέιντρι Τάουν, μετά από δυο παιχνίδια και με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Χακάν Χαϊρέτιν φιλοξένησε την Γουόκινγκ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το τέρμα του Κόρν στο 21ο λεπτό. Εν τέλει όμως δεν πήρε κάποιο βαθμό από το παιχνίδι αυτό, καθώς γνώρισε την ήττα με σκορ 1-3.

Με την ήττα της αυτή, η Μπρέιντρι Τάουν μετράει 45 βαθμούς και “συγκατοικεί” με την Σάτον στην 17η θέση, έχοντας ωστόσο και δυο παιχνίδια περισσότερα. Στους έξι βαθμούς η διαφορά της από την επικίνδυνη ζώνη. Με 63 τέρματα παθητικό έχει μια από τις χειρότερες άμυνες της κατηγορίας. Εφτά νίκες, πέντε ισοπαλίες και εφτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Στη διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο Τζέικ Γκούντμαν (ΑΜ 19/1), σε αντίθεση με τον Ίαν Γκάιλ (ΑΜ 22/0) που παραμένει εκτός.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Γουόκινγκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.