Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΤΡΑΝΜΙΡ

Την πρώτη της απώλεια βαθμών υπέστη το περασμένο Σάββατο η Τρανμίρ, η οποία μετρούσε πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια μέχρι τότε. Η ομάδα του Γκάρι Μπράμπιν φιλοξενήθηκε από την Σάουθπορτ, κόντρα στην οποία κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο δεύτερο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Κουκ να βρίσκει δίχτυα. Ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς, καθώς λίγο αργότερα ισοφαρίστηκε για το τελικό 1-1 της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν αρκετές φάσεις, για να πάρουν το παιχνίδι, ωστόσο έπεσαν πάνω σε έναν εξαιρετικό αντίπαλο τερματοφύλακα. Στα θετικά είναι το γεγονός πως παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα, ούσα η μόναδική ομάδα στην κατηγορία που έχει καταφέρει κάτι τέτοιο. Θέλει να επιστρέψει στις νίκες και έχει τεράστια ευκαιρία να το πετύχει κόντρα στην Γκάισλι, που δεν έχει ούτε βαθμό ακόμη. Αρχίζει να νιώθει σιγά σιγά την απειλή των Ντάγκεναμ & Ρεντ και Φόρεστ Γκριν, οι οποίες ακολουθούν και είναι έτοιμες να εκμεταλλευτούν οποιοδήποτε στραβοπάτημα της Τρανμίρ. Για το σημερινό παιχνίδι, ο Μπράμπριν θα έχει και πάλι όλους τους παίκτες του στη διάθεσή του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Σάουθπορτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Τρανμίρ – Γκάισλι παίζει στην Betshop

ΓΚΑΪΣΛΙ

Σε πολύ κακή θέση και αγωνιστική κατάσταση εξακολουθεί βρίσκεται η Γκάισλι, η οποία έχει ηττηθεί και στα έξι πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος, με αποτέλεσμα να παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Την προηγούμενη αγωνιστική, και με τον Λόκγουντ να εκτελεί χρέη υπηρεσιακού τεχνικού στον πάγκο της μετά τη φυγή του Μαρκ Μπάουερ, η Γκάισλι υποδέχθηκε την Μπρόμλεϊ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-4. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς γηπεδούχων σημείωσε στο 86ο λεπτό του αγώνα ο Σμιθ, μειώνοντας προσωρινά σε 1-3 για την ομάδα του. Ακόμη ένα παιχνίδι στο οποίο η Γκάισλι πραγματοποίησε αρκετά αμυντικά λάθη, με τους παίκτες της να μην έχουν καθόλου φαντασία στο παιχνίδι τους. Δεν έχει πανηγυρίσει κάποιο βαθμό ακόμη, με αποτέλεσμα να απέχει ήδη εφτά βαθμούς από τη σωτηρία. Δεν υπάρχει κάτι νεότερο στο θέμα με τον αντικαταστάση του Μπάουερ, οπότε και θα συνεχίσει με τον Λόκγουντ στον πάγκο της, ο οποίος θα έχει όλους τους παίκτες του στη διάθεσή του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-4 από την Μπρόμλεϊ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.