Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΤΟΛΟΥΚΑ

Συνέχεια στην αναλογία του ενός βαθμούς ανά παιχνίδι έδωσε την προηγούμενη αγωνιστική η Τολούκα, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Βερακρούζ. Η ομάδα του Ρολάντο Κριστάντε βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο μέρος και έκανε την ανατροπή στην επανάληψη, πριν δει τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με πέναλτι στο 80′ για το τελικό αποτέλεσμα. Η Τολούκα πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, όμως δεν αρκούσε αυτό για να πάρει τη νίκη κόντρα σε μια από τις πιο αδύναμες ομάδες της κατηγορίας. Με μόλις μια νίκη στα έξι πρώτα παιχνίδια, πολύ δύσκολα θα καταφέρει να πάρει μια θέση στα πλέι οφ.

Μεσοβδόμαδα, η Τολούκα φιλοξένησε την Λόμπος για την πέμπτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του κυπέλλου, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 4-0. Το σκορ άνοιξε μετά από 27 λεπτά αγώνα ο Τριβέριο, με τους Σίνια (78′) και Ουρίμπε (90′, 90′) να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα στην επανάληψη. Μετράει τέσσερις βαθμούς μετά από τρία παιχνίδια ούσα και στη δεύτερη θέση του ομίλου.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Λόμπος για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΜΟΝΑΡΚΑΣ

Το καλό της ξεκίνημα στη σεζόν συνέχισε η Μονάρκας, η οποία επικράτησε εντός έδρας 3-2 της Τζαγκουάρες, την προηγούμενη αγωνιστική. Η ομάδα του Ενρίκε Μέθα βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, ωστόσο κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, με τον Τζέφερσον Κουέρο να ισοφαρίζει δυο φορές για την ομάδα του και τον Ραούλ Ρουντιάζ να της χαρίζει τη νίκη. Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την Μονάρκας στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, δυο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Τιχουάνα. Παραμένει στην προτελευταία θέση της γενικής βαθμολογίας για την μάχη του υποβιβασμού, όμως με το πέρασμα του καιρού η διαφορά μεταξύ της Μονάρκας και της ουραγού Νεκάξα ανοίγει όλο και περισσότερο.

Μεσοβδόμαδα, η Μονάρκας φιλοξενήθηκε από την Αλεμπρίθες ντε Οαξάκα για την πέμπτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του κυπέλλου, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς φιλοξενούμενων σημείωσε στο 62ο λεπτό ο Βίλτσις, μειώνοντας απλά για το τελικό αποτέλεσμα. Μετράει πέντε βαθμούς μετά από τέσσερα παιχνίδια ούσα και στη πρώτη θέση του ομίλου.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Αλεμπρίθες ντε Οαξάκα για το Κύπελλο.

Στατιστικό: G/G τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.