*Χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον.

ΤΕΛΣΤΑΡ

Ήταν η σειρά της να απολαύσει το ρεπό της την προηγούμενη εβδομάδα. Στο τελευταίο που έδωσε είχε αναδειχθεί ισόπαλη 3-3 με την Ος, εκτός έδρας. Βρέθηκε πίσω στο σκορ, αντέδρασε και γύρισε το παιχνίδι, προηγούμενη με δύο γκολ (1-3), ωστόσο η αφέλεια πίσω στην άμυνα την ανάγκασαν να χάσει το «τρίποντο», καθώς δέχθηκε την ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Έχει ξεμείνει από στόχους, αφού δεν κατάφερε να μπει σφήνα στις θέσεις που οδήγησαν στα πλέι οφ. Σ΄ αυτό οφείλεται και η κακή κατάσταση που βρίσκεται τελευταία, αφού αγνοεί τη νίκη στις τρεις πρόσφατες αναμετρήσεις της (0-1-2). Εντός έδρας τρέχει ρεκόρ 7-6-4 με 32-22 τέρματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Ος.

Στατιστικό: Έξι συνεχόμενα Over 2,5 μετράει η Τέλσταρ στα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Τέλσταρ – Χέλμοντ Σπορ

ΧΕΛΜΟΝΤ ΣΠΟΡ

Από την άλλη πλευρά η Χέλμοντ ήταν από άλλο πλανήτη την προηγούμενη αγωνιστική, καθώς συνέτριψε 4-0 την Ος, στην έδρα της. Επέστρεψε μάλιστα στις επιτυχίες μετά τη βαριά ήττα από την Γκόου Αχέντ Ινγκλς 4-0, πάλι εντός έδρας. Είχε ως στόχο να μπει στα πλέι οφ, ωστόσο η αστάθεια που παρουσίασε μέσα στη σεζόν ήταν αρκετή για να την αφήσει εκτός στόχων. Εκτός έδρας έχει απολογισμό 5-5-7 με 26-28 τέρματα. Να σημειωθεί ότι στις δύο πρόσφατες εξόδους της κατάφερε να πάρει ισάριθμες νίκες. Θέλει να κλείσει με θετικό πρόσημο τη σεζόν με «διπλό» στην έδρα της Τέλσταρ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-0 επί της Ος.

Στατιστικό: 5/6 Over 2,5 μετράει η Χέλμοντ στα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.