Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΤΑΡΓΚΟΥ

Την πρώτη της νίκη μετά από δυο διαδοχικές ήττες, κόντρα στην Παντούρι (1-0) και Άστρα (0-2), κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι η Τάργκου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νταν Αλέξα φιλοξενήθηκε από την ουραγό της βαθμολογίας, Τιμισοάρα, από την έδρα της οποίας κατάφερε να αποδράσει με τους τρεις βαθμούς, επικρατώντας με 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 31ο λεπτό ο Ρους. Μετά από δέκα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, η Τάργκου παραμένει χωρίς βαθμό, καθώς με τις δυο νίκες που έχει πετύχει, έφυγε από το -6 της ποινής που της είχε επιβάλλει η ομοσπονδοία της Ρουμανίας. Παράλληλα, με μόλις οκτώ τέρματα ενεργητικό, έχει μια από τις χειρότερες επιθέσεις της κατηγορίας. Σε τέσσερα εντός έδρας παιχνίδια, μετράει μια νίκη και τρεις ήττες. Απόντες από τη σημερινή αναμέτρηση για την ομάδα του Αλέξα, θα είναι οι τραυματίες Κονσταντίν, Αντρέ και Μοράρ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Τιμισοάρα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΚΛΟΥΖ

Αήττητη παραμένει εδώ και οκτώ αγωνιστικές η Κλουζ, η οποία μετράει τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βασίλε Μιριούτσα φιλοξένησε την Γκαζ Μετάν, κόντρα στην οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ, ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, στην επανάληψη και στο 59ο λεπτό ο Φιλίπε Νασιμέντο ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του, σκορ που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης. Στόχος της εξακολουθεί να είναι η απομάκρυνση από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Με οκτώ τέρματα παθητικό διαθέτει την δεύτερη καλύτερη άμυνα στην κατηγορία, μετά από αυτή της Στεάουα. Μετά από δέκα παιχνίδια μετράει έντεκα βαθμούς, καθώς της είχε επιβληθεί και τιμωρία, με αποτέλεσμα να ξεκινήσει από το -6, ισοβαθμώντας πλέον με τις Βολουντάρι, Άστρα και Κονκόρντια. Αγνοεί την ήττα στα τρία τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της, όπου και μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Απών από τη σημερινή αναμέτρηση είναι ο τιμωρημένος Κρίστιαν Μπουντ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Γκαζ Μετάν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.