Δείτε αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι.

ΣΟΥΟΝ ΣΙΤΙ

Την τέταρτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Σουόν Σίτι, χωρίς να έχει καταφέρει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα σε κανένα από αυτά τα παιχνίδια της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσο Ντεόκ-Γιε φιλοξενήθηκε από την Ουλσάν, από την οποία και γνώρισε την ήττα με 1-0. Ακόμη μια κακή εμφάνιση από πλευράς φιλοξενούμενων, δεχόμενοι μάλιστα γκολ με το ”καλημέρα” της αναμέτρησης. Αυτή ήταν και η έβδομη ήττα της στα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Παραμένει έτσι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει έντεκα βαθμούς μετά από δεκαπέντε παιχνίδια. Σε εφτά εντός έδρας παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα, έχει πανηγυρίσει μόλις μια νίκη, μετρώντας επίσης τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες στα υπόλοιπα αντίστοιχα παιχνίδια.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Ουλσάν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Σουόν Σίτι – Σανγκγιού παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΣΑΝΓΚΓΙΟΥ

Σε ανοδική πορεία βρίσκεται η Σανγκγιού, η οποία προέρχεται από δυο σερί νίκες στο πρωτάθλημα, μετά και τις τρεις διαδοχικές ήττες που είχε. Την περασμένη αγωνιστική, μετά και τη νίκη με 4-0 επί της Γιέγιου, η ομάδα Τσο Γιν-Χο φιλοξένησε τη Γεονάμ, κόντρα στην οποία πήρε ακόμη μια νίκη, επικρατώντας με 3-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το τρίτο μόλις λεπτό κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να προηγηθεί με 2-1, χάρη στα τέρματα των Τσο Γιανγκ-Σεόλ (16′) και Λι Γιονγκ (56′). Ωστόσο, λίγο αργότερα, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν. Εν τέλει, τρία λεπτά πριν το φινάλε, ο Παρκ Γιον-Ταέ ήταν αυτός που χάρισε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην Σανγκγιού. Νίκη που την έφερε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 20 βαθμούς μετά από δεκαπέντε παιχνίδια. Παράλληλα διαθέτει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, με 28 τέρματα παθητικό. Μια νίκη και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Γεονάμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.