Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΣΤΡΟΜΣΓΚΟΝΤΣΕΤ

Από την εκτός έδρας ήττα με 0-1 από τη Σάρπσμποργκ προέρχεται η Στρομσγκόντσετ, η οποία ήταν για ακόμη μια αγωνιστική «άοσμη» και «άγευστη», χωρίς να καταφέρει να κάνει τίποτα το ουσιώδες μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Το συγκρότημα του Ινγκεμπρέτσεν μοιάζει να είναι υπνωτισμένο το τελευταίο διάστημα, καθώς αγνοεί τη νίκη στα έξι τελευταία μετρώντας τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες, ενώ δεν έχει βρει δίχτυα στα τρία από αυτά τα παιχνίδια, γεγονός που προκαλεί ανησυχία. Βρίσκεται στην 6η θέση με 34 βαθμούς όντας στο -3 από την πρώτη τριάδα και τα ευρωπαϊκά εισιτήρια και καλείται να  ξυπνήσει άμεσα αγωνιστικά αν δεν θέλει να χάσει και το «τρένο» του Γιουρόπα Λιγκ. Κόντρα στη Μόλντε οι γηπεδούχοι έχουν δύσκολο έργο και θα πρέπει να εμφανιστούν αισθητά βελτιωμένοι σε όλες τις γραμμές αν θέλουν να επιστρέψουν επιτέλους στις επιτυχίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 0-1 από τη Σάρπσμποργκ.

Στατιστικό: Under 2,5 γκολ σημειώθηκε στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ανεξαρτήτως έδρας.

ΜΟΛΝΤΕ

Από την εντός έδρας νίκη με 4-2 κόντρα στην Οντ προέρχεται η Μόλντε, η οποία βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στο 64’, είδε την αντίπαλό της να φέρνει το ματς στα ίσια μέχρι το 82’, ωστόσο τα γκολ των Σβέντσεν και Σινγκ στις καθυστερήσεις, της χάρισαν την τρίτη σερί επιτυχία της. Το σύνολο του Σόλσκιερ μοιάζει να ξυπνά από το λήθαργο που βρισκόταν τη φετινή περίοδο και παρά τους εννιά συνεχόμενους βαθμούς που έχει συγκεντρώσει βρίσκεται στην 7η θέση με 34 βαθμούς όντας και αυτό στο -3 από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια. Καλείται να συνεχίσει στους ίδιους ρυθμούς αν θέλει να αγωνιστεί στο Γιουρόπα Λιγκ της ερχόμενης αγωνιστικής περιόδου, ωστόσο το παιχνίδι κόντρα στη Στρομσγκόντσετ αναμένεται δύσκολο και οι φιλοξενούμενοι θα πρέπει να φανούν το ίδιο σοβαροί και ουσιαστικοί αν θέλουν να φύγουν και πάλι νικητές.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 4-2 κόντρα στην Οντ.

Στατιστικό: Over 2,5 γκολ σημειώθηκε στα τρία από τα τέσσερα τελευταία ανεξαρτήτως έδρας.