Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΣΤΕΝΧΑΟΥΣΜΙΟΥΡ

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα έδωσε η Στενχάουσμιουρ, η οποία γνώρισε απόλυτα δίκαια την ήττα με 4-1 από τη Λίβινγκστον (εκτός έδρας). Κατέβηκε με αμυντικές διαθέσεις, αλλά έχανε ήδη από το ημίχρονο με 2-0. Δέχθηκε άλλα δύο στην επανάληψη για να πετύχει το γκολ της τιμής με πέναλτι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Τρίτη σερί ήττα στο ξεκίνημα της σεζόν, δέχεται από δύο γκολ και πάνω στα παιχνίδια της, ούσα ουραγός της κατάταξης μαζί με την Στρανράερ και φυσικά χωρίς βαθμό ακόμη στο πρωτάθλημα. Υποδέχεται την ανώτερη Ερντριόνιανς και θέλει να βάλει τέλος στο αρνητικό σερί, ωστόσο το έργο της δείχνει να είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από τη Λίβινγκστον.

Στατιστικό: Πέντε συνεχόμενα G/G και Over 2.5 μετράει η Στενχάουσμιουρ στα τελευταία της παιχνίδια.

ΕΡΝΤΡΙΟΝΙΑΝΣ

Από τη δική της πλευρά η Ερντριόνιανς επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά την βαριά ήττα με 4-2 από την Λίβινγκστον (εντός έδρας), επικρατώντας με 1-0 της Στρανράερ, πάλι εντός έδρας. Δεν έθελξε με την απόδοσή της, παρόλα αυτά πέτυχε το γκολ της νίκης στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ήρωας στέφθηκε ο γκολκίπερ Φέργκισον, ο οποίος απέκρουσε πέναλτι που κέρδισε η Στρανράερ στην επανάληψη. Δεύτερη νίκη σ’ αυτή την πρώτη τριάδα αγώνων, βρίσκεται μέσα στα πλέι οφ για την άνοδο και εκεί θέλει να παραμείνει ως το φινάλε. Ταξιδεύει πλήρης  στο «Ochilview Park» και με στόχο να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση για την Ερντριόνιανς 1-0 επί της Στρανράερ.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια.