*Στον πρώτο γύρο: Βολουντάρι – Στεάουα 2-3

ΣΤΕΑΟΥΑ

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Στεάουα, μετά και την εντός έδρας νίκη της επί της Τιμισοάρα (1-0). Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Λαουρέντιου Ρέγκενκαμπφ φιλοξενήθηκε από την Κλουζ, στην έδρα της οποίας κατάφερε να προηγηθεί με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Άλιμπεκ στο 16ο λεπτό. Ωστόσο, λίγο πριν το ημίχρονο ο σκόρερ της Στεάουα αποβλήθηκε, με την Κλουζ να εκμεταλλεύται το αριθμητικό της πλεονέκτημα και να φτάνει στην ισοφάριση, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Με το βαθμό που πήρε, έφασε τους 22 βαθμούς και βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Βιτορούλ. Επιπλέον διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, με 17 τέρματα παθητικό. Έξι νίκες, τρεις ιδοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Απόντες είναι ο τραυματίας Φλορίν Τανάσε (ΜΕ 8/3) και ο τιμωρημένος Ντένις Άλιμπεκ (ΕΠ 1/1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κλουζ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας (Κλικ εδώ)

ΒΟΛΟΥΝΤΑΡΙ

Από την πλευρά της, με τον χειρότερο δυνατό τρόπο συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα η Βολουντάρι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνιελ Πάνκου φιλοξενήθηκε από την Κραϊόβα, στην έδρα της οποίας και ηττήθηκε με το βαρύ 5-0. Ένα αποτέλεσμα που έφερε την απογοήτευση στις τάξεις της ομάδας και με τον Πάνκου να θέτει ως στόχο την παραμονή στην κατηγορία. Μετά από 22 παιχνίδια στο πρωτάθλημα, η Βολουντάρι είναι στην 10η θέση της βαθμολογίας, με 25 βαθμούς, εφτά μακριά από την πρώτη εξάδα και τα πλέι οφ. Με 34 τέρματα στο παθητικό της, διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο μέχρι τώρα εκτός έδρας απολογισμός της. Απών από το σημερινό παιχνίδι είναι ο τιμωρημένος Μιχάι Σαπατάνα (ΜΕ 22/2)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-0 από την Κραϊόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.