Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΣΠΑΛ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα η Σπαλ. Αφού κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Βιτσέντζα (3-0 εντός έδρας) στις 4 Σεπτεμβρίου το συγκρότημα του Σέμπλιτσι μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Άσκολι (1-1 εκτός έδρας) και Βίρτους Εντέλα (2-2 εντός έδρας), ενώ στη συνέχεια γνώρισε την ήττα από τις Ελλάς Βερόνα (3-1 εντός έδρας) και Περούτζια (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε επτά λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Νικάστρο. Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής της Σπαλ ζήτησε συγγνώμη για το αρνητικό αποτέλεσμα, ενώ παράλληλα αναφέρθηκε στην αποβολή του από τον διαιτητή. «Λυπάμαι για την ήττα, πιστεύω πως αξίζαμε κάτι περισσότερο. Πραγματοποιήσαμε μία πολύ καλή εμφάνιση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο», τόνισε αρχικά ο Λεονάρντο Σέμπλιτσι, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Φώναζα στους ποδοσφαιριστές μου και ο διαιτητής μπερδεύτηκε, για αυτό και με απέβαλε. Μετά το ματς μιλήσαμε και του έδωσα να καταλάβει τι έγινε». Στην αποστολή της ομάδας επέστρεψε και πάλι ο βασικός τερματοφύλακας Μέρετ.

Προηγούμενο ματς: Με άδεια χέρια επέστρεψε η Σπαλ από την έδρα της Περούτζια καθώς γνώρισε την ήττα με 1-0, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Σπαλ για το πρωτάθλημα.

Το Σπαλ – Σαλερνιτάνα παίζει στον Stoiximan

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ

Η Σαλερνιτάνα έσπασε το ρόδι στο φετινό πρωτάθλημα, καταφέρνοντας να πανηγυρίσει την πρώτη νίκη της μετά από πέντε αγωνιστικές. Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Σπέτσια (1-1 εκτός έδρας), Ελλάς Βερόνα (1-1 εντός έδρας) και Τσεζένα (0-0 εκτός έδρας), και δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Νοβάρα (1-0 εκτός έδρας) και Βιτσέντζα (3-2 εντός έδρας), το συγκρότημα του Σανίνο επικράτησε την προηγούμενη βδομάδα της Τραπάνι εντός έδρας με 2-0. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7’ με τον Βιτάλε, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ντοναρούμα τέσσερα λεπτά αργότερα, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. «Περιμένω από τους ποδοσφαιριστές μου να κάνουν το παιχνίδι μας και να κυνηγήσουν τους τρεις βαθμούς της νίκης, όπως κάνουμε μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα», υπογράμμισε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής της Σαλερνιτάνα, Τζουζέπε Σανίνο, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Θα αντιμετωπίσουμε την Σπαλ η οποία προέρχεται από νίκη και θα τα δώσει όλα να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα».

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε η Σαλερνιτάνα επικρατώντας εντός έδρας με 2-0 της Τραπάνι, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της Σαλερνιτάνα για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)