*Για τον πρώτο γύρο: Νορθ Φέριμπι Γιουν. – Σάουθπορτ 0-1

ΣΑΟΥΘΠΟΡΤ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Σάουθπορτ, η οποία πανηγύρισε τη νίκη, μετά και την εκτός έδρας ήττα από την Όλντερσοτ (2-1). Στο προηγούμενο παιχνίδι πρωταθλήματος, η ομάδα του Στιβ Μπουρ φιλοξενήθηκε από την Μπάροου, στην έδρα της οποίας και επικράτησε με σκορ 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 13ο λεπτό ο ΜακΚένα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του. Με το τρίποντο αυτό, έφτασε τους 30 βαθμούς και βρίσκεται στην 17η θέση μαζί με τις Τορκί και Μπρέιντρι Τάουν, κόντρα στις οποίες και υστερεί σε διαφορά τερμάτων. Παράλληλα, διαθέτει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, με 56 τέρματα στο παθητικό της. Πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, μέχρι τώρα.

Το περασμένο Σάββατο, η Σάουθπορτ φιλοξένησε την Γουίλντστοουν για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Τρόφι, από την οποία και ηττήθηκε με το 1-2. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς φιλοξενούμενων σημείωσε στο 53ο λεπτό ο Τζέικ Ράιτ, που έστω και προσωρινά ισοφάρισε σε 1-1.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Γουίλντστοουν για το Λιγκ Τρόφι.

Στατιστικό: G/G και Over 4.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Σάουθπορτ – Νορθ Φέριμπι Γιουν. παίζει στην Betshop

ΝΟΡΘ ΦΕΡΙΜΠΙ ΓΙΟΥΝ.

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα και τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της υπέστη η Νορθ Φέριμπι. Μετά την εντός έδρας συντριβή από την Ντάγκεναμ & Ρεντ (0-4), η ομάδα του Στιβ Χάουσχαμ φιλοξενήθηκε από την Ρέξαμ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-0, δεχόμενη γκολ λίγο πριν το μισάωρο της αναμέτρησης. Μετά και τη νέα της αυτή ήττα, η Νορθ Φέριμπι βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 24 βαθμούς μετά από 29 παιχνίδια. Επιπλέον διαθέτει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, με 14 τέρματα ενεργητικό. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και δέκα ήττες ο μέχρι τώρα εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Απέκτησε με τη μορφή δανεισμού τον Σαμ Κόσγκροβ (ΕΠ), από την Γουίγκαν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Ρέξαμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.