Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΣΑΟΥΘΠΟΡΤ

Την πρώτη της νίκη μετά από οκτώ αγωνιστικές κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι η Σάουθπορτ, η οποία μετρούσε τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες σε αυτό το αρνητικό σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στιβ Μπουρ αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Νορθ Φέριμπι, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, χάρη στο τέρμα του Νόλαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, γράφοντας το τελικό 0-1 στην αναμέτρηση αυτή. Παρά τη νίκη της αυτή, η Σάουθπορτ παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης, καθώς μετά από δώδεκα παιχνίδια μετράει μόλις εννέα βαθμούς (2-3-7), ισοβαθμώντας στην 22η θέση με την Μπρέιντρι Τάουν. Παράλληλα, διαθέτει και τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με 27 τέρματα παθητικό. Κόντρα στην Μπρόμλεϊ θέλει να πανηγυρίσει ακόμη ένα τρίποντο και να ανεβεί ψυχολογικά ακόμη περισσότερο. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα. Με αλλαγές αναμένεται να παραταχθεί και στο σημερινό παιχνίδι η Σάουθπορτ, η οποία αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Νορθ Φέριμπι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Σάουθπορτ – Μπρόμλεϊ παίζει στην Betshop

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα και τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια υπέστη και η Μπρόμλεϊ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλ Σμιθ φιλοξένησε την Ντάγκεναμ & Ρεντ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-3. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς γηπεδούχων σημείωσε στο 50ο λεπτό ο Σβέινι, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1, σκορ που έμεινε για πολύ λίγο, καθώς μέσα στα επόμενα έξι λεπτά δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα. Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς ο σκόρερ Σβέινι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, δυο λεπτά μετά το γκολ που σημείωσε. Παρά τη νέα της αυτή ήττα, η Μπρόμλεϊ διατηρήθηκε οριακά εκτός επικίνδυνης ζώνης, όπου και μετράει έντεκα βαθμούς μετά από δώδεκα παιχνίδια. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο φετινός εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Εκτός θα παραμείνει για ακόμη τέσσερις εβδομάδες ο τραυματίας Τζορτζ Πόρτερ, ενώ απών είναι και ο τιμωρημένος Σβέινι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Ντάγκεναμ & Ρεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.