22η αγωνιστική (τελευταία της κανονικής διάρκειας)

*Στα πλέι άουτ θα συνεχίσει την πορεία η Σοντερίσκε, σε αντίθεση με τη Ράντερς που έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στα πλέι οφ.

*Η Ράντερς επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Σοντερίσκε, διατηρώντας και ανέπαφη την εστία της.

*Στον πρώτο γύρο: Ράντερς – Σοντερίσκε 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Δανίας

ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νόρντζελαντ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο δεύτερο λεπτό με τον Τσαμπά, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 46′.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και δώδεκα παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Σοντερίσκε, σε ένα σερί όπου και μετράει τέσσερις ισοπαλίες και οκτώ ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χένρικ Χάνσεν φιλοξενήθηκε από τη Νόρντζελαντ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1.

Έκανε την έκπληξη και προηγήθηκε από νωρίς, εκμεταλλευόμενη και μια στιγμή αδράνειας στην αντίπαλη άμυνα. Στην πορεία όμως, είχε περισσότερο παθητικό ρόλο, δέχθηκε την ισοφάριση στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και παρά την πίεση που της ασκήθηκε, κατάφερε να τα βγάλει εις πέρας.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία μετά και από εκείνη με την Οντένσε (2-2 εντός), είναι σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης. Επιπλέον, δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη στα πέντε τελευταία εντός της για το φετινό πρωτάθλημα, έχοντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στα ευχάριστα για τον Χάνσεν, το γεγονός ότι μπορεί να υπολογίζει στον πολύ καλό επιθετικό Εμίλ Μπέργκρεν, τον οποίο στερήθηκε στο προηγούμενο ματς.

Σοντερίσκε Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Με Over 3.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΡΑΝΤΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Σίλκεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Κεχίντε (7′) και Οντέι (62′), ενδιάμεσα είχε και δοκάρι (13′), για να δεχθεί απλά τη μείωση στις καθυστερήσεις.

Την πρώτη της νίκη μέσα στο 2022 κατάφερε να πανηγυρίσει η Ράντερς. Πιο συγκεκριμένα, στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Σίλκεμποργκ, η ομάδα του Τόμας Τόμασμπεργκ επικράτησε με 2-1. Πατούσε καλύτερα και προηγήθηκε από νωρίς, “έπαιξε με την φωτιά” αλλά δεν το “πλήρωσε” και βρήκε ξανά δίχτυα στην πορεία. Κάπου εκεί κατέβασε ταχύτητα και στις καθυστερήσεις δέχθηκε απλά τη μείωση.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 32 βαθμούς και εξασφάλισε και τυπικά τη συμμετοχή της στα πλέι οφ. Εκεί όπου θα πρέπει να δείξει ένα καλύτερο πρόσωπο, για να διεκδικήσει την έξοδο στην Ευρώπη. Δεν πανηγύρισε κάποιο διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της στη διοργάνωση, στις οποίες είχε από δυο ισοπαλίες και ήττες. Γνώριμα όποια τα αγωνιστικά της προβλήματα.