Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΣΟΛΙΧΟΥΛ ΜΟΡΣ

Επιστροφή στις ήττες για την Σόλιχουλ Μορς, μετά και από την εντός έδρας νίκη επί της Γκάισλι (3-2). Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Μάρκους Μπίγκνοτ φιλοξενήθηκε από την Ίστλι, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0, δεχόμενη και τα δυο τέρματα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Αυτή ήταν και η δεύτερη της ήττα σε έξι αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, όπου και μετράει επίσης τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Εξακολουθεί να πραγματοποιεί πολύ καλές εμφανίσεις μπροστά στο κοινό της, όπου παραμένει αήττητη μετά από τρία παιχνίδια, έχοντας απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Σε γενικές γραμμές είναι ένα πολύ καλό ξεκίνημα για τους νεοφώτιστους, που μέχρι στιγμής κάνουν υψηλές πτήσεις στο πρωτάθλημα. Ο Μπίγκνοτ δεν μπορεί να υπολογίζει στον τραυματία Στριτ, ο οποίος θα επιστρέψει με το νέο έτος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Ίστλι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Σόλιχαλ Μορς – Μάκλσφιλντ παίζει στην Betshop

ΜΑΚΛΣΦΙΛΝΤ

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Μάκλσφιλντ, μετά και τις δυο σερί νίκες της κόντρα σε Μπρέιντρι Τάουν (1-3) και Σάουθπορτ (3-1). Πρερχόμενη από την εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Σάτον, η ομάδα του Τζον Άσκι φιλοξένησε την Λίνκολν, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2, παρότι είχε προηγηθεί στο σκορ με το τέρμα του Τζέιμς στο 43ο λεπτό. Αυτή ήταν και η τρίτη φετινή ήττα της Μάκλσφιλντ στο πρωτάθλημα, όπου μετράει επίσης τρεις νίκες. Σε τρία παιχνίδια μακριά από την έδρα της έχει πανηγυρίσει μόλις ένα “διπλό”. Από τη σημερινή εκτός έδρας αναμέτρηση με την Σόλιχουλ Μορς θα απουσιάσει ο Χολς, ο οποίος εκτίει τη δεύτερη από την τρίτη αγωνιστική της τιμωρίας του, για την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε κόντρα στην Σάτον.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Λίνκολν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.