ΣΙΡΙΟΥΣ

Συνέχεια στο αήττητο σερί των τριών αγώνων της θέλει να δώσει σήμερα η Σίριους, η οποία μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία σε αυτό το αήττητο. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κιμ Μπέργκστραντ φιλοξένησε την Λιουνγκσκίλε, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά και κατάφεραν να ”τελειώσουν” το παιχνίδι μέσα σε είκοσι λεπτά, όταν και προηγήθηκαν με τρία γκολ διαφορά. Ο Άντερσον άνοιξε το σκορ στο εφτά, με τον Σιρέλιους να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του ένα λεπτό αργότερα. Στο 18′ ο Κάπτσεβιτς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν απλά για το τελικό σκορ λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας η Σίριους, όπου και ισοβαθμεί με την Ντάλκουρντ, έχοντας αμφότερες από 25 βαθμούς μετά από δεκατρία παιχνίδια. Διαθέτει την καλύτερη επιθέση της κατηγορίας με 24 τέρματα ενεργητικό, ενώ με δέκα τέρματα στο παθητικό της έχει και την καλύτερη άμυνα. Αήττητη στα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας επικρατήσει στα τέσσερα τελευταία.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Λιουνγκσκίλε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό για στοίχημα: Over 2.5 τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Σίριους – Άνγκελχολμς παίζει στην Betshop

ΑΝΧΚΕΛΧΟΛΜΣ

Χωρίς νίκη παραμένει εδώ και εννέα αγωνιστικές η Άνχκελχολμς, η οποία μετράει μια ισοπαλία και οκτώ ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρίστιαν Γέρντλερ φιλοξένησε την Ατβίνταμπεργκ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-3, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αστοχήσουν σε δυο εκτελέσεις πέναλτι. Για να αλλάξει η εικόνα της ομάδας, ο Γέρντλερ πρέπει να βρει ένα τρόπο να διορθώσει τη άμυνα της, καθώς δέχεται φθηνά γκολ, ενώ πρέπει να λύσει και το επιθετικό πρόβλημα, καθώς οι παίκτες του δυσκολεύονται στο τελειώμα των φάσεων. Χαρακτηριστικό είναι ότι δεν έχει σκοράρει στα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και ισοβαθμεί με την Συριάνσκα, έχοντας αμφότερες από δέκα βαθμούς μετά από δεκατρείς αγωνιστικές. Μετράει μόλις ένα βαθμό στα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Ατβίνταμπεργκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.