ΣΕΟΝΓΚΝΑΜ

Επιστροφή στις νίκες για την Σεονγκνμάμ, μετά και την εντός έδρας από την Σεούλ (2-3). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κιμ Χακ-Μπεόμ φιλοξενήθηκε από την Σανγκγιού Σανγκμού, από την οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή του σκορ μέχρι και το ημίχρονο, παίρνοντας προβάδισμα με 1-2, χάρη στα δυο τέρματα που σημείωσε στο παιχνίδι ο Τιάγκο Άλβες (19′, 32′). Αν και ισοφαρίστηκε στο ξεκίνημα της επανάληψης, η Σεονγκνμάμ κατάφερε να πάρει εν τέλει τη νίκη με 2-3, χάρη στο αυτογκόλ του Λι Βονγκ-Χι στο 57ο λεπτό. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 21 βαθμούς σε έντεκα παιχνίδια για το πρωτάθλημα και βρίσκεται ένα βαθμό πίσω από τις δυο πρωτοπόρους Σεούλ και Γιεονμπούκ, οι οποίες έχουν και ένα παιχνίδι λιγότερο. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Σανγκγιού Σανγκμού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΙΝΤΣΕΟΝ

Στην τελευταία θέση της βαθμολογίας εξακολουθεί να βρίσκεται η Ιντσεόν Γιουνάιτεντ και από ότι φαίνεται πολύ δύσκολα θα καταφέρει να ξεκολλήσει από εκεί, καθώς βλέπει τις ομάδες που προπορεύονται στη βαθμολογία να έχουν πάρει σημαντική διαφορά. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κιμ Ντο-Χουν φιλοξένησε την Γκουανγκτζού, κόντρα στην οποία αγωνίστηκε με αριθμητικό μειονέκτημα για κάτι παραπάνω από ένα ημίχρονο, μετά και την αποβολή του Λι Χο-Γιουν με απευθείας κόκκινη κάρτα, στο 44ο λεπτό. Αν και έδειχνε να αντέχει και να παίρνει το βαθμό της ισοπαλίας, εν τέλει γνώρισε την ήττα, δεχόμενη γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Μετά και από αυτή την ήττα της, εξακολουθεί να μετράει τέσσερις βαθμούς, τους οποίους και απέκτησε από ισάριθμες ισοπαλίες, αγνοώντας τη νίκη μετά από έντεκα παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Γκουανγκτζού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.