Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΣΕΪΝΑΓΙΟΕΝ

Αήττητη παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Σεϊναγιόεν, η οποία μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία σε αυτό το σερί της. Μετά τις δυο εντός έδρας νίκες κόντρα σε Βάνταα (3-2) και Λάχτι (4-1), η ομάδα του Σίμο Βακαλάρι φιλοξενήθηκε από την Χέλσινγκφορς, κόντρα στην οποία κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 11ο λεπτό, με το τέρμα του Ενγκουεκάμ. Ωστόσο, δεν κατάφερε να διατηρήσει για πολύ αυτό το υπέρ τη σκορ, καθώς οκτώ λεπτά αργότερα ισοφαρίστηκε, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης. Στην έβδομη θέση της βαθμολογίας η Σεϊναγιόεν, όπου και μετράει 27 βαθμούς μετά από 19 παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Έχει επικρατήσει στα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια μπροστά στο κοινό της, όπου μετράει και μια ήττα από την Ελσίνκι (2-3).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Χέλσινγκφορς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΚΟΥΟΠΙΟ

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να πάρει η Κουόπιο, μετά και από τη βαριά ήττα που γνώρισε στην έδρα της Βάασα (3-0). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκο Ραγιαμάκι φιλοξένησε την Ροβανιέμι, από την οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ από το εντέκατο κιόλας λεπτό του αγώνα. Ωστόσο, στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μίκα Ααριτάλο ισοφάρισε για την ομάδα του, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Με την ισοπαλία της αυτή, η Κουόπιο παρέμεινε στην 5η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 29 βαθμούς μετά από 19 παιχνίδια και ισοβαθμεί παράλληλα με την Ιλβ, η οποία έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ροβανιέμι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.