ΣΕΑΡΑ

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι, η Σεαρά παρέμεινε μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης, μετρώντας δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Το βράδυ της Τρίτης, φιλοξένησε την Λουβερντένσε, έχοντας στον πάγκο της τον υπηρεσιακό Ντανιέλ Αζαμπουγιά. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 18ο λεπτό, εν τέλει κατάφερε να ισοφαρίσει στο 67ο λεπτό με το πέναλτι του Ρομπέρτο, με το 1-1 να είναι και το τελικό. Ντεμπούτο κάνει απόψε στον πάγκο ο Μαρσέλο Σαμούσκα.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους δώδεκα συνολικά σε εννέα παιχνίδια και είναι στην 10η θέση, μαζί με τις Λοντρίνα, Παϊσαντού, ABC Νατάλ και Οέστε, ενώ μετράει εννέα γκολ υπέρ και εννέα κατά. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, μέχρι τώρα. Από το παιχνίδι θα απουσιάσει ο τιμωρημένος Ρομάριο (ΑΜ 9/0)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Βίλα Νόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Σεαρά – Οέστε παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας (Κλικ Εδώ)

ΟΕΣΤΕ

Αήττητη παραμένει εδώ και οκτώ αγωνιστικές η Οέστε, η οποία και μετράει δυο νίκες και έξι ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Καβάλο φιλοξενήθηκε από την Γκουαρανί, με την οποία και ήρθε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Πέμπτη διαδοχική ισοπαλία μετά και από εκείνες κόντρα σε Ναούτικο (1-1), Λουβερντένσε (0-0), Λοντρίνα (1-1) και Αμέρικα Μινέιρο (0-0).

Με δώδεκα βαθμούς μετά από εννέα αγωνιστικές, η Οέστε είναι στην 10η θέση μαζί με τις Λοντρίνα, Παϊσαντού, Σεαρά και ABC Νατάλ. Παράλληλα, με πέντε γκολ παθητικό, διαθέτει μια από τις καλύτερες άμυνες της κατηγορίας. Αγνοεί την εκτός έδρας ήττα, όπου και μετράει τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα. Εκτός ο τιμωρημένος Γκιλέρμε Ρομάο (ΜΕ 6/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Γκουαρανί για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εννέα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.