Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Σασουόλο με αντίπαλο την Πεσκάρα σε όλες τις διοργανώσεις.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ

Μία ιστορική πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ μεσοβδόμαδα η Σασουόλο. Στην παρθενική συμμετοχή της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Ερυθρού Αστέρα. Μετά την εντός έδρας νίκη της με 3-0 την Πέμπτη αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στη Σερβία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπεράρντι στο 26’, με τους γηπεδούχους να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση με τον Κατάι στο 54’. Την προηγούμενη βδομάδα οι «νεροβέρντι» επικράτησαν εκτός έδρας με 1-0 της Παλέρμο, ξεκινώντας με το δεξί το πρωτάθλημα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπεράρντι στο 31’ από την άσπρη βούλα του πέναλτι. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές την αναμέτρηση, καθώς ο Ραίκοβιτς αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή στις καθυστερήσεις.

«Στόχος μας κόντρα στην Πεσκάρα είναι να φέρουμε στο σπίτι μας τους τρεις βαθμούς της νίκης. Αυτό είναι το πιο σημαντικό πράγμα για την ώρα. Θα δώσουμε τις απαντήσεις μας στον αγωνιστικό χώρο», τόνισε στη συνέντευξη Τύπου εν όψει της αποψινής αναμέτρησης ο προπονητής του συλλόγου, Εουσέμπιο Ντι Φραντσέσκο, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Αντιμετωπίζουμε μία ομάδα που κατάφερε να σταματήσει τη Νάπολι. Μου άρεσε ο τρόπος παιχνιδιού της. Πιστεύω πως θα δούμε μία αρκετά ενδιαφέρουσα αναμέτρηση». Με τη μορφή δανεισμού στην Τσεζένα μετακόμισε ο Λαρίμπι (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε η Σασουόλο από την έδρα της Παλέρμο επικρατώντας με 1-0, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Σασουόλο πανηγύρισε τη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΠΕΣΚΑΡΑ

Άκρως θετικό χαρακτηρίζεται το ντεμπούτο της Πεσκάρα στο φετινό πρωτάθλημα της χώρας. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Όντο μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Νάπολι (2-2 εντός έδρας) την προηγούμενη βδομάδα. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 8’ με τον Αχμέντ Μπενάλι. Δέκα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον Καπραρί. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «παρτενοπέι» ανέβασαν στροφές, ισοφαρίζοντας μέσα σε τρία λεπτά με τα γκολ του Μέρτενς (60’, 63’), τα οποία διαμόρφωσαν και το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Εν όψει της αποψινής αναμέτρησης με τη Σασουόλο ο προπονητής των «δελφινιών» είπε:

«Έχω ήδη κάποιες ιδέες για το πώς θα αγωνιστούμε. Πάνω κάτω δεν θα αλλάξουμε το ύφος μας, σε σχέση με την αναμέτρηση κόντρα στη Νάπολι. Αντιμετωπίζουμε μία ομάδα που έχει πετύχει σπουδαία πράγματα. Έχει ήδη αγωνιστεί σε πολλές αναμετρήσεις, κάτι που σημαίνει πως είναι πιο έτοιμη. Σε φυσική κατάσταση υπερτερεί, αλλά εμείς δεν φοβόμαστε». Σύμφωνα με τα ιταλικά ΜΜΕ η Πεσκάρα βρίσκεται πολύ κοντά στην απόκτηση του Λέσκοτ (ΑΜ), για τον οποίο ενδιαφέρθηκε έντονα και η ΑΕΚ. Κι επίσημα ποδοσφαιριστής του συλλόγου είναι ο Ακουϊλάνι (ΜΕ), ο οποίος μετακόμισε από την Σπόρτινγκ Λισαβόνας.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Πεσκάρα και Νάπολι στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στο ένα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Πεσκάρα σε όλες τις διοργανώσεις.