*18η αγωνιστική

*Ισόπαλα έληξαν τα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΣΑΟ ΠΑΟΥΛΟ

Προηγούμενο ματς: Η Σάο Πάουλο έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Σαν Λορέντζο με ένα τέρμα του Μπαρέιρο στο 51ο λεπτό.

Η Σάο Πάουλο ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Σαν Λορέντζο στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Αλλά στην έδρα της είναι αήττητη εδώ και έξι παιχνίδια, φέρνοντας ισοπαλία έπειτα από πέντε σερί νίκες.

Στο εθνικό πρωτάθλημα τα πηγαίνει μέτρια, καθώς είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 8η θέση. Αλλά είναι πλέον στο -5 από την τέταρτη και τελευταία που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του επόμενου Κόπα Λιμπερταδόρες, εκεί που μπορεί να βρεθεί βέβαια και αν κατακτήσει το συγκεκριμένο τρόπαιο.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο γκολκίπερ Ζαντρέι, ο πλάγιος μπακ Ιγκόρ Βινίσιους και ο αμυντικός Μορέιρα και οι μέσοι Γκάμπριελ Νέβες, Γκαλόπο αλλά αυτοί λείπουν καιρό. Μπήκε στην αποστολή ο νεοαποκτηθείς Λούκας Μόουρα, αλλά θα παίξει για ένα μικρό διάστημα ως αλλαγή, ενώ ο Χάμες Ροντρίγκες δεν είναι ακόμη έτοιμος.

Σάο Πάουλο Στατιστικά

*Δύο σερί N/G μαζί με under 2,5

*5/9 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

*5/9 Over 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Μινέιρο έχασε 0-1 εντός έδρας από την Παλμέιρας, με τέρμα του Ραφαέλ Βέιγκα στο 29ο λεπτό.

Η Ατλέτικο Μινέιρο έχασε και από την Παλμέιρας με 0-1 εντός έδρας, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα, έκτη στους 10 τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει.Οι πέντε από αυτούς είναι μακριά από την έδρα της, αλλά με τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Είναι εμφανώς ντεφορμέ και σίγουρα κάτι πρέπει να αλλάξει.

Εχει υποχωρήσει αρκετά στο βαθμολογικό πίνακα, ούσα στην 13η θέση, στο δεύτερο μισό του, πλησιάζοντας επικίνδυνα προς τη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +6 από αυτήν.

Εκτός του τραυματία μέσου Ιοράν, χτύπησε και θα λείψει και ο μέσος Ζαράχο. .