Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

Φάση των “16” του Κυπέλλου Βραζιλίας. Τα παιχνίδια είναι διπλά και ακολουθεί εναπαληπτική αναμέτρηση στην έδρα του φιλοξενούμενου.

ΣΑΝΤΟΣ (Serie A)

Να συνδυάσει μια καλή εμφάνιση, κάνοντας παράλληλα το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου θέλει απόψε η Σάντος. Η ομάδα του Ντοριβάλ Ζούνιορ προέρχεται από δυο διαδοχικές ήττες σε όλες τις διοργανώσεις και θέλει όσο τίποτε άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Βάσκο, για να ανεβεί ψυχολογικά. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, αντιμετώπισε την Κοριτίμπα για το Πρωτάθλημα, κόντρα στην οποία μπορεί να προηγήθηκε με το τέρμα του Ρικάρντο Ολιβέιρα στο 59ο λεπτό, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-1. Πολύ κακή η αμυντική της λειτουργία στο παιχνίδι αυτό και πλέον βρίσκεται τέσσερις βαθμούς μακριά από την κορυφή της βαθμολογίας. Με τους Ζέκα (ΑΜ 14/2), Μάια (ΜΕ 15/0) και Γκάμπριελ (ΕΠ 10/5) να επιτρέφουν στην ομάδα μετά και τη συμμετοχή τους στους Ολυμπιακούς αγώνες, ο Ζούνιορ αναμένεται να παρατάξει βασικούς παίκτες κόντρα στην Βάσκο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Κοριτίμπα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΒΑΣΚΟ (Serie B)

Από ένα αήττητο σερί οκτώ αγώνων προέρχεται η Βάσκο, η οποία μετράει τέσσερις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, και κόντρα στην Σάντος θέλει να δώσει συνέχεια σε αυτό το σερί της, αποσπώντας το όποιο θετικό αποτέλεσμα. Η ομάδα του Ζορζίνιο προέρχεται από μια κατώτερη του μετρίου εμφάνιση, γεγονός που προβλημάτισε τον Βραζιλιάνο τερχνικό, κόντρα στην ουραγό της βαθμολογίας, Σαμπάιο, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Μπορεί να προηγήθηκε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νενέ στο 31ο λεπτό, ωστόσο στο ξεκίνημα της επανάληψης δέχθηκε το γκολ της αναμέτρησης. Φετινός στόχος της ομάδας είναι κατά κύριο λόγο η επιστροφή στην πρώτη κατηγορία, ωστόσο θέλει να πραγματοποιήσει μια καλή παρουσία και στο κύπελλο. Στην διάθεση του Ζορζίνιο για το αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Σάντος, τέθηκε και ο Λουάν (ΑΜ 13/4), ο οποίος επέστρεψε από τη συμμετοχή του στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Σαμπάιο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.