Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

*Επαναληπτική αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Κόπα Σουνταμερικάνα. Κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Ιντεπ. Μεντεγίν – Σάντα Κρουζ 2-0

ΣΑΝΤΑ ΚΡΟΥΖ (Βραζιλία)

Όπως ήταν φυσιολογικό, η Σάντα Κρουζ δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της Μεντεγίν, από την οποία και ηττήθηκε εν τέλει με 2-0, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι. Η ομάδα του Ντοριβά προσπάθησε να διατηρήσει το μηδέν στην άμυνά της, κάτι στο οποίο στόχευε άλλωστε, ωστόσο απέτυχε να κάνει πράξη τον στόχο της. Από ένα γκολ στο τέλος του κάθε ημιχρόνου, με την Σάντα Κρουζ να πραγματοποιεί μόλις δυο σουτ σε όλη την αναμετρηση. Πλέον, θα τα παίξει όλα για όλα στο αποψινό παιχνίδι, εκμεταλλευόμενη και την έδρα της. Βρίσκεται ωστόσο σε πολύ κακή αγωνιστική κατάσταση, προερχόμενη από τρεις διαδοχικές ήττες, έχοντας πανηγυρίσει παράλληλα μόλις δυο νίκες στα 16 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της αντιμετώπισε εκτός έδρας την Φιγκεϊρένσε, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1, με τον Κένο να μειώνει απλά για την ομάδα του στο τελικό 3-1, στο 66ο λεπτό.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Φιγκεϊρένσε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΙΝΤΕΠ. ΜΕΝΤΕΓΙΝ (Κολομβία)

Έχοντας αποβάλλει μεγάλο μέρος του άγχους της, πλέον η Μεντεγίν θέλει να κάνει σωστή διαχείριση της αποψινής αναμέτρησης και να πάρει την πρόκριση με ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα. Η ομάδα του Λιονέλ Άλβαρεζ εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την έδρα της και πήρε τη νίκη με 2-0, με τον Εχαλάρ να ανοίγει το σκορ στο 39ο λεπτό και τον Κορτές στο 88ο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Με το 2-0 να είναι ένα σκορ που δύσκολα ανατρέπεται, ο Άλβαρεζ συνέστησε στους παίκτες του προσοχή και σε καμία περίπτωση να μην δείξουν χαλαρότητα στο αποψινό παιχνίδι τους. Η Μεντεγίν παραμένει αήττητη πλέον στα τρία τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, όπου και μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Ριονέγκρο Αγκιλάς για το πρωτάθλημα. Αν και προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Βαλένσια στο 36′, είδε τους γηπεδούχους να κάνουν στη συνέχεια την ανατροπή και να παίρνουν προβάδισμα με 2-1. Εν τέλει όμως ο Μολίνα στο 85′ χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του, πράγμα που την διατήρησε στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Ριονέγκρο Αγκιλάς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.