Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΡΙΟ ΑΒΕ

Χωρίς νίκη παραμένει μετά από δύο αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα η Ρίο Άβε. Αφού γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Πόρτο στην πρεμιέρα της διοργάνωσης το συγκρότημα του Νούνο Καπούτσο μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπράγκα την προηγούμενη βδομάδα (1-1 εκτός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Πέντρο Μορέιρα πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Στολίλκοβιτς, μετά από ασίστ του Χασάν, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

«Ξεκινήσαμε πολύ άσχημα στα πρώτα 35 λεπτά της αναμέτρησης, οι ποδοσφαιριστές μου έδειχναν να μην μπορούν να πιέσουν κι εγώ έψαχνα κάποια λύση από τον πάγκο. Στο δεύτερο ημίχρονο στηθήκαμε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, καταφέρνοντας να δημιουργήσουμε κινδύνους στην αντίπαλη εστία», υπογράμμισε ο προπονητής της Ρίο Άβε με δηλώσεις του. «Προτιμούσα να παίρναμε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Το πιο σημαντικό είναι πως αποδώσαμε μία σταθερή εμφάνιση κόντρα σε έναν καλό αντίπαλο. Μας έλειπε η αποτελεσματικότητα στην τελική πάσα», κατέληξε λέγοντας.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Μπράγκα και Ρίο Άβε στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Ρίο Άβε αναδείχθηκε ισόπαλη στο ημίχρονο, γνωρίζοντας την ήττα στο τέλος των 90’ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΦΕΪΡΕΝΣΕ

Τρεις βαθμούς κατάφερε να αποσπάσει η Φεϊρένσε στις δύο πρώτες αγωνιστικές του φετινού πρωταθλήματος. Στην πρεμιέρα της διοργάνωσης επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Εστορίλ, ενώ την προηγούμενη βδομάδα γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-0 από τη Μορεϊρένσε. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 12’ με τον Ρομπέρτο. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 69’ ο Μαρσέλο Ολιβέιρα διπλασίασε τα τέρματά τους. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε εννέα λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Τσίκο Γκεράλντες.

Μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου εν όψει της αποψινής αναμέτρησης με αντίπαλο τη Ρίο Άβε ο προπονητής της Φεϊρένσε, Χοσέ Μότα, είπε πως η ομάδα του κατάλαβε τα λάθη που έκανε στην αναμέτρηση με τη Μορεϊρένσε και πλέον περιμένει μία καλύτερη εμφάνιση. «Η ήττα ήταν μεγάλη και μας στοίχισε, αλλά τώρα πρέπει να αντιδράσουμε. Δεν πρόκειται να κλαφτούμε και να μιλάμε για τα αποτυχημένα αποτελέσματα. Έχουμε δείξει πως μπορούμε να αντισταθούμε και να επιστρέψουμε στο δρόμο των επιτυχιών», υπογράμμισε μεταξύ άλλων.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 3-0 γνώρισε η Φεϊρένσε από τη Μορεϊρένσε, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε no-goal στα τρία τελευταία παιχνίδια της Φεϊρένσε σε όλες τις διοργανώσεις.