Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΡΙΕΚΑ

Αήττητη παραμένει η Ριέκα μετά από έξι παιχνίδια στο πρωτάθλημα, έχοντας απολογισμό πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ματίας Κεκ φιλοξενήθηκε από την Χάιντουκ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-4. Αν και βρέθηκε από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ, η Ριέκα κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει το προβάδισμα με 1-3, χάρη στα τέρματα των Γκαβράνοβιτς (24′) και Μπέζγιακ (πεν. 35′, 61′). Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 79ο λεπτό ο Αντριγιάσεβιτς, με τους φιλοξενούμενους να έχουν μειώσει προσωρινά σε 2-3, λίγο νωρίτερα. Με τη νίκη της αυτή, η Ριέκα έφτασε τους 16 βαθμούς στο πρωτάθλημα και ισοβαθμεί στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με την Ντιναμό. Νικηφόρα τα δυο φετινά εντός έδρας παιχνίδια της, κόντρα σε Ίστρα (4-1) και Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (1-0). Διαθέτει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας με 14 τέρματα στο ενεργητικό της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-4 επί της Χάιντουκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΣΛΑΒΕΝ ΜΠΕΛΟΥΠΟ

Σε αντίθεση με τη σημερινή της αντίπαλο, η Σλάβεν Μπελούπο υπέστη την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας μέχρι τότε δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζέλικο Κόπιτς φιλένησε την Σιμπάλια, από την οποία γνώρισε την ήττα με 2-3. Οι γηπεδούχοι μπορεί να προηγήθηκαν στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους με το τέρμα του Ιβανόφσκι, είδαν όμως τους φιλοξενούμενους να κάνουν την ανατροπή και να προηγούνται με 1-2, με το αυτογκόλ του Στίγκλετς στο 66′. Στο 83ο λεπτό όμως, η Σλάβεν κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με το τέρμα του Σάβιτς. Ένα αποτελέσμα που δεν κράτησε για πολύ, καθώς δυο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι το προβάδισμα και τη νίκη. Στην πέμπτη θέση με εννέα βαθμούς η Σλάβεν Μπελούπο, εφτά μακριά από την κορυφή της βαθμολογίας. Εξαιρετικά δύσκολη η αποστολή της σήμερα. Ισόπαλα τα δυο φετινά παιχνίδια μακριά από την έδρα της, με Ντιναμό Ζάγκρεμπ (1-1) και Ίστρα (0-0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Όσιγιεκ για το Πρωτάθλημα.