Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΡΕΟΥΣ

Μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις του φετινού πρωταθλήματος είναι η Ρέους. Αν λάβεις κανείς υπόψη το γεγονός ότι μετέχει για πρώτη φορά στη Σεγούντα Ντιβιζιόν, το αήττητο σερί 3-3-0 στις έξι πρώτες αγωνιστικές μπορεί να χαρακτηριστεί ως εξαιρετικό. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι προέρχονται από τα νικηφόρα 1-0 επί των Κάντιθ (εντός) και Οβιέδο (εκτός) μέσα στην τελευταία εβδομάδα. Το διπλό στα Αστούριας διαμορφώθηκε με γκολ του Μάγιορ στις καθυστερήσεις.

Επιστρέφουν στο αρχικό σχήμα ο αμυντικός Πίτσου Ατιένθα και ο μέσος Λόπεθ Γκαράι, που είχαν ξεκουραστεί στο μεσοβδόμαδο ματς με την Οβιέδο. Κανένα νέο αγωνιστικό πρόβλημα για τον κόουτς Νάτσο Γκονζάλεθ, παραμένει στα πιτς η τριάδα των Κρισάνθους, Άρο και Βίτορ.

Προηγούμενο ματς: Πανηγύρισε το διπλό επί της Οβιέδο με 0-1.

Στατιστικό: 7/7 Under 2,5 στα φετινά επίσημα παιχνίδια της.

Το Ρέους – Βαγιεκάνο παίζει στον Stoiximan

ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ

Η Βαγιεκάνο, με τη σειρά της, καλείται να βελτιώσει τις εκτός έδρας επιδόσεις της, με απαρχή το σημερινό ματς. Δεν ξεκινάμε τυχαία την αναφορά στο συγκεκριμένο ζήτημα, καθώς οι Μαδριλένοι παραμένουν αήττητοι μέσα στο “Βαγιέκας” στο φετινό πρωτάθλημα (2-1-0, ανέπαφη εστία και στα τρία ματς), ενώ παράλληλα έχουν ηττηθεί και στις τρεις εξόδους τους. Το στοιχείο αυτό είναι που τους κρατά χαμηλά στη βαθμολογία. Η ομάδα του Σαντοβάλ προέρχεται από τη μεγάλη εντός έδρας νίκη στο τοπικό ντέρμπι με τη Χετάφε (2-0), που διαμορφώθηκε με τα γκολ των Γκαλάν και Χάβι Γέρα, στο 25ο και στο 60ο λεπτό αντίστοιχα.

Εκτός αποστολής από το σημερινό ματς έμειναν ο επιθετικός Μίκου και ο εξτρέμ Άλεξ Μορένο, ενώ επιστρέφει σε αυτήν ο μέσος Ντιέγκο Αγκίρε. Παραμένουν στα πιτς ο αμυντικός Πάμπλο Ινίγεθ και ο σημαντικός μέσος Ραούλ Μπαένα.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας της Χετάφε με 2-0 στο ντέρμπι της Μαδρίτης.

Στατιστικό: 3/3 ήττες στα φετινά εκτός έδρας ματς πρωταθλήματος (παίξτο στον Stoiximan)