*11η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΡΕΞΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Σάουθεντ, αν και είχε μία – δύο καλές ευκαιρίες να σκοράρει, όμως το ίδιο συνέβη και με την αντίπαλο της σε έναν γενικώς ισορροπημένο αγώνα.

Η Ρέξαμ δεν μπόρεσε να πετύχει έκτη συνεχόμενη νίκη, αλλά δεν έπαιξε και καλά, «κολλώντας» στο 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Σάουθεντ. Δεν κατάφερε έτσι και να εκμεταλλευτεί την γκέλα της Τσέστερφιλντ, ώστε να ανέβει για πρώτη φορά φέτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και ενώ θεωρείται το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου και της απευθείας ανόδου!

Είναι ακόμη στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -1 από την κορυφή, με την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, μαζί με την Σόλιχαλ Μουρς, έχοντας ξεφύγει στο +4 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Τραυματίες και απόντες είναι οι γκολκίπερς Λάιντον, Ντιμπλ και οι αμυντικοί Xολ – Τζόνσον, Χόσαναχ.

Ρέξαμ Στατιστικά

*Εχει 6/9 over 2,5 στη σεζόν, 4/4 εντός έδρας

*Εχει 5/9 G/G στο πρωτάθλημα, 3/4 εντός έδρας.

ΤΟΡΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουίλντστοουν, αν και προηγήθηκε πολύ νωρίς, μόλις στο δεύτερο λεπτό, με τον Ομαρ. Αλλά στη συνέχεια υποχώρησε, δέχθηκε έντονη πίεση και αφού την γλίτωσε αρκετές φορές ο γκολκίπερ της και μία το δοκάρι της, ισοφαρίστηκε από τον Μπράουνε στο 67ο λεπτό.

H Τορκί έβαλε ένα γκολ νωρίς, αλλά έπαιξε για να το κρατήσει, κάτι που το πλήρωσε, φέρνοντας τελικά 1-1 εκτός έδρας με την Γουίλντστοουν και πάλι καλά που δεν έχασε κιόλας! Αλλά δεν κερδίζει στα δύο τελευταία παιχνίδια της, έχοντας μία νίκη στους εφτά τελευταίους αγώνες της, την οποία πέτυχε μακριά από την έδρα της!

Είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, οριακά, στην 20η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία παραμονής, αλλά ισόβαθμη με μία ομάδα που είναι εντός αυτής. Και έχει την χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Μοναδικός απών πλέον λόγω τραυματισμού είναι ο μέσος Λάπσλι που χτύπησε πρόσφατα.