Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

CONCACAF CHAMPIONS LEAGUE, οι ομάδες είναι χωρισμένες σε οκτώ ομίλους των τριών και την πρόκριση παίρνει μόνο ο πρώτος κάθε ομίλου.

8ος όμιλος: Ντάλας 3 β. (1 αγ.), Σουτσιτεπέκες 3 β. (1 αγ.), Ρεάλ Εστέλι 0 β. (2 αγ.)

ΡΕΑΛ ΕΣΤΕΛΙ (ΝΙΚΑΡΑΓΟΥΑ)

Χωρίς νίκη παραμένει η Ρεάλ Εστέλι στο Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής μετά το πέρας δύο αγωνιστικών. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Ολίβα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Ντάλας (2-1 εκτός έδρας) και Σουτσιτεπέκες (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ρουίζ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης. Στο πρωτάθλημα η Ρεάλ Εστέλι βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μετά το πέρας τεσσάρων αγωνιστικών (χρωστάει μία). Τη Δευτέρα αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Γιουβέντους Μανάγκουα, της οποίας επικράτησε με το εμφατικό 4-0. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 45’ με τον Τόρες. Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραραν άλλες τρεις φορές με τους Παζ (67’), Τόρες (89’) και Γουίλσον (90+3’), διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας νίκη με 4-0 πανηγύρισε η Ρεάλ Εστέλι κόντρα στη Γιουβέντους Μανάγκουα για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στο ένα από τα πέντε τελευταία παιχνίδαι της Ρεάλ Εστέλι σε όλες τις διοργανώσεις.

ΝΤΑΛΑΣ (ΗΠΑ)

Το σημαντικό βήμα για πρόκρισή της στον επόμενο γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής θέλει να κάνει σήμερα η Ντάλας κόντρα στη Ρεάλ Εστέλι, την οποία αντιμετώπισε στη μία και μοναδική αναμέτρηση που έδωσε, μέχρι στιγμής, για τη διοργάνωση. Το συγκρότημα του Παρέγια είχε επικρατήσει εντός έδρας με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπάριος στο 44’, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 48’ με τον Μπερντούν. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε έξι λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Φιγκερόα. Χωρίς νίκη παραμένει η Ντάλας στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι (2-2 εντός έδρας) ενώ ηττήθηκε από τη Ρεάλ Σολτ Λέικ (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ολέιβ στο 78’.

Προηγούμενο ματς: Με άδεια χέρια επέστρεψε η Ντάλας από την έδρα της Ρεάλ Σολτ Λέικ γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε no-goal στο ένα από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Ντάλας σε όλες τις διοργανώσεις.