Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

Λιγκ Καπ Αγγλίας – 2ος γύρος. Νοκ-άουτ η αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- πέναλτι.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ (ΤΣΑΜΠ.)

Ανάμεικτες οι εντυπώσεις που έχει αφήσει μέχρι στιγμής η φετινή Ρέντινγκ. Στην πρεμιέρα της Τσάμπιονσιπ πέτυχε την εντός έδρας νίκη επί της Πρέστον με 1-0, ενώ ακολούθησε το νικηφόρο 2-0 επί της Πλίμουθ για τον 1ο γύρο του Λιγκ Καπ. Η συνέχεια, όμως, δεν ήταν ανάλογη για τους “ρόιαλς”, που μετρούν δύο ήττες (αμφότερες εκτός έδρας) και μία ισοπαλία στα τρία τελευταία ματς πρωταθλήματος. Λογικά θα προχωρήσει σε αλλαγές στο αρχικό σχήμα ο Σταμ, έχοντας ως σίγουρο απόντα τον τιμωρημένο αμυντικό Φαν ντεν Μπεργκ. Πολύ δύσκολα θα προλάβει το ματς ο νεοφερμένος αμυντικός Λάιαμ Μουρ, με τη μεταγραφή του να έχει πραγματοποιηθεί προχθές.

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο ισόπαλο 2-2 στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Μπράιτον. Προηγήθηκε με τον Σουίφτ στο 2ο λεπτό, αλλά στο 8′ ο Φαν ντεν Μπεργκ υπέπεσε σε αυτογκόλ. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν την προσωρινή ανατροπή στο 46′ και ο ΜακΣέιν διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 59′. Αποβολή για τον Φαν ντεν Μπεργκ στις καθυστερήσεις.

Στατιστικό: G/G και Over 3,5 τα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΜΚ ΝΤΟΝΣ (L1)

Επτά βαθμούς έχει συλλέξει η ΜΚ Ντονς στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές της φετινής League One. Πέτυχε τα διπλά με σκορ 0-1 επί των Σριούσμπερι και Ροτσντέιλ και υπέπεσε σε εντός έδρας γκέλες απέναντι σε Μίλγουολ (2-2) και Μπράντφορντ (ήττα 1-2). Θυμίζουμε ότι στον 1ο γύρο του Λιγκ Καπ είχε πετύχει την εκτός έδρας πρόκριση επί της Νιούπορτ, επικρατώντας με 2-3.

Ο προπονητής, Καρλ Ρόμπινσον, αναμένεται να ακολουθήσει την τακτική του αγώνα για τον 1ο γύρο της διοργάνωσης, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε πολλούς νεαρούς. Κανονικά διαθέσιμος ο μέσος Ριβς (επέστρεψε πρόσφατα από τραυματισμό), στο 50-50 ο ασθενής αμυντικός Ντάουντινγκ, σίγουροι απόντες οι τραυματίες Πότερ (ΑΜ) και Αγκάρντ (ΕΠ).

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το νικηφόρο 0-1 από την έδρα της Ροτσντέιλ, με γκολ του Γούτον στο 95′.

Στατιστικό: G/G και Over 2,5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.