Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΡΑΝΤΝΙΚ

Την εντός προγράμματος ήττα γνώρισε την περασμένη αγωνιστική  η Ράντνικ από τον πρωταθλητή και πρωτοπόρο τη φετινή σεζόν Ερυθρό Αστέρα με το βαρύ 5-0 στο Βελιγράδι. Δεν μπήκε ποτέ στο πνεύμα της αναμέτρησης, έχανε 2-0 στο πρώτο μέρος και δέχθηκε άλλη τρία στο δεύτερο. Τρίτη σερί αγωνιστική που αγνοεί τη νίκη (0-1-2), μετράει μόλις μια μετά το πέρασμα έξι αγωνιστικών, αυτή κόντρα στην Σπάρτακ Σουμπότιτσα (2-1 εντός έδρας). Βρίσκεται στη 12η θέση της κατάταξης, έχοντας συλλέξει έξι πόντους. Στόχος να παραμείνει και την επόμενη σεζόν στην κατηγορία, ωστόσο μ’ αυτά που έχει επιδείξει προς το παρόν δεν αναμένεται να έχει εύκολο έργο. Στηρίζεται πολύ στην έδρα της, όπου στις 17 πρόσφατες εντός αναμετρήσεις της μετράει απολογισμό οκτώ νίκες, επτά ισοπαλίες και δύο ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-0 από τον Ερυθρό Αστέρα.

Στατιστικό: G/G τα τρία εντός έδρας παιχνίδια της Ράντνικ στο πρωτάθλημα.

ΜΕΤΑΛΑΤΣ

Από την άλλη πλευρά η Μέταλατς υπέστη και αυτή με τη σειρά της την ήττα από την Ραντνίτσκι Νις (2-1 εντός έδρας). Απόλυτα ισορροπημένο το πρώτο μέρος, δίκαιο και το 0-0, αφού δεν έγινε κάτι αξιοσημείωτο μπροστά από τις δύο εστίες. Στην επανάληψη η αντίπαλος πήρε μέτρα στο γήπεδο, έγινε πιο απειλητική, αλλά αυτή που ευτύχησε να ανοίξει το σκορ ήταν η Μέταλατς στο 63’ με τον Οτάσεβιτς. Στη συνέχεια η αντίπαλος συνέχισε να πιέζει και μέσα σε τέσσερα λεπτά (80’, 84’) έφυγε με το «διπλό» από το Γκόρνι Μιλάνοβατς.

Πρώτη ήττα για το σύνολο του Βάνιτς, μετά από τρεις αγωνιστικές αήττητη (2-1-0), χωρίς μάλιστα να παραβιαστεί η εστία του. Φιγουράρει στην τέταρτη θέση της κατάταξης, έχοντας συλλέξει δέκα πόντους μετά το πέρασμα έξι αγωνιστικών. Δεν είναι ομάδα για μεγάλα πράγματα και δεν πρέπει να παραπλανεί κανέναν η πορεία της στο ξεκίνημα, καθώς η συνέχεια γι’ αυτήν αναμένεται ιδιαίτερα δύσκολη. Χωρίς νίκη στις 14 τελευταίες εξόδους της στο πρωτάθλημα, μετρώντας απολογισμό έξι ισοπαλίες και οκτώ ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από τη Ραντνίτσκι Νις.

Στατιστικό: 2-3 γκολ τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.