Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

*Λιγκ Καπ Αγγλίας – 2ος γύρος. Νοκ-άουτ η αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- πέναλτι.

ΚΠΡ (ΤΣΑΜΠ.)

Ως μια καλή ευκαίρια για να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα βλέπει το σημερινό παιχνίδι με την Ρότσντεϊλ, η ΚΠΡ. Η ομάδα του Τζίμι Φλόιντ Χασελμπάινκ μπορεί να ξεκίνησε εντυπωσιακά τη σεζόν, ωστόσο πλέον προέρχεται από δυο σερί ήττες στο πρωτάθλημα, κόντρα σε Μπάρνσλεϊ (3-2) και Πρέστον (0-2). Στον προηγούμενο γύρο του Λιγκ Καπ, η ΚΠΡ φιλοξένησε την Σουίντον, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2, μετά από κανονική διάρκεια και παράταση. Οι γηπεδούχοι πήραν δυο φορές το προβάδισμα στο παιχνίδι, με τα τέρματα των Ενγκμπατόκο (58′) και Ουάσινγκτον (93′), με τους φιλοξενούμενους να απαντούν ισάριθμες φορές και να στέλνουν το παιχνίδι στα πέναλτι. Εκεί οι γηπεδούχοι ήταν πιο εύστοχοι και πήραν τη νίκη με σκορ 4-2. Στη διάθεση του Χασελμπάινκ τίθεται και πάλι ο Γκραντ Χολ, που επέστρεψε από την τιμωρία του, ενώ τον τραυματισμό του ξεπέρασε και ο Πολωνός μέσος, Άριελ Μπόρισιουκ, και θα δώσει κανονικά το παρών στο παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Πρέστον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ (League 1)

Να εξαντλήσει τις πιθανότητες πρόκρισης που έχει, θέλει σήμερα η Ρότσντεϊλ, η οποία δεν είναι το φαβορί για πρόκριση σήμερα. Η ομάδα του Κέιθ Χιλ αγνοεί τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, μετά από τέσσερα παιχνίδια, όπου και μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Το μοναδικό νικηφόρο αποτέλεσμα ήταν στον προηγούμενο γύρο του Λιγκ Καπ, όταν και φιλοξένησε την Τέστερφιλντ. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, δεχόμενοι γκολ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στην επανάληψη. Αρχική ισοφάρισαν στο 47ο λεπτό με τον Χέντερσον και στη συνέχεια πήραν τη νίκη με τα τέρματα των Κάνον (53′) και Μέντεζ-Λάινγκ (78′), εξασφαλίζοντας παράλληλα και το εισιτήριο της πρόκρισης. Για το σημερινό παιχνίδι, ο Χιλ αντιμετωπίζει και πάλι προβλήματα τραυματισμών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την ΜΚ Ντονς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2,5 τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.