*Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 15η αγωνιστική.

ΠΥΔΝΑ ΚΙΤΡΟΣ

Την πρώτη της ήττα μετά από έξι παιχνίδια και απολογισμό πέντε νίκες και μια ισοπαλία, υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Πύδνα Κίτρος. Η ομάδα του Γιώργου Χατζάρα φιλοξενήθηκε από την Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας, στην έδρα της οποίας και ηττήθηκε με σκορ 1-0. Παρά την απρόσμενη αυτή ήττα, η Πύδνα παραμένει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, μετρώντας 27 βαθμούς, όσους έχει και η Νίκη Βόλου, απέχοντας εφτά βαθμούς από την κορυφή και τον Απόλλων Λάρισας. Παράλληλα, με εννέα τέρματα παθητικό, έχει μια από τις καλύτερες άμυνες της κατηγορίας. Τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, ούσα αήττητη στα πέντε τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (3-2-0).

Προγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Αήττητος παρέμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι ο Τηλυκράτης Λευκάδας, με δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά φιλοξένησε τον Απόλλων Λάρισας, κόντρα στον οποίο κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Περιστέρη στο 36ο λεπτό. Ωστόσο, δεν μπόρεσε να διατηρήσει αυτό το προβάδισμα μέχρι τέλους, καθώς δυο λεπτά πριν από τα 90′ δέχθηκε την ισοφάριση από το σημείο του πέναλτι. Έφτασε τους 23 βαθμούς και βρίσκεται στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Επιπλέον, έχοντας δεχθεί μόλις οκτώ γκολ, διαθέτει την τρίτη καλύτερη άμυνα του ομίλου, μετά από αυτές των ΑΕ Καραϊσκάκης και Ολυμπιακό Βόλου. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός του, με το μοναδικό “διπλό” να είναι στο πρώτο αντίστοιχο παιχνίδι της χρονιάς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Απόλλων Λάρισας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.