Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΠΟΓΚΟΝ

Προσπάθησε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα από τη Βίσλα Πλοκ την προηγούμενη αγωνιστική, ωστόσο, έφυγε με άδεια χέρια γνωρίζοντας την ήττα με 2-0. Άντεξε στο πρώτο ημίχρονο στην πίεση της αντιπάλου της, έριξε όμως την απόδοση της στο δεύτερο μέρος κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Βίσλα Πλοκ. Δεύτερη σερί ήττα για την Πογκόν στο πρωτάθλημα, που βρίσκεται σταθερά στα χαμηλά στρώματα της κατάταξης. Μουδιασμένο το ξεκίνημα της στην Εκστρακλάσα θα προσπαθήσει να διασκεδάσει σήμερα τις εντυπώσεις.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 2-0 από τη Βίσλα Πλοκ γνώρισε η Πογκόν την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Under 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της (παίξτο στην Goalbet).

Το Πογκόν – Γκόρνικ Λέτζνα παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΓΚΟΡΝΙΚ ΛΕΤΖΝΑ

Θύμα έκπληξης έπεσε η Γκόρνικ Λέτζνα στο Κύπελλο που γνώρισε την ήττα – αποκλεισμό από τη Ζαστρέμπιε (Δ’). Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην κανονική διάρκεια και στην παράταση, ενώ στα πέναλτι η Γκόρνικ ηττήθηκε 7-6. Ντροπιαστική ήττα για την Γκόρνικ που θέλει να διασκεδάσει σήμερα τις εντυπώσεις και ψάχνει μόνο τη νίκη κόντρα στην Πογκόν. Τελευταίο της παιχνίδι στο πρωτάθλημα αυτό κόντρα στην Κορόνα Κιέλτσε της οποίας επικράτησε με 4-0, επιστρέφοντας στις επιτυχίες έπειτα από τρεις αγωνιστικές. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της, δεν έχει καταφέρει να βρει τα πατήματα της και βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία. Κάκιστη εκτός έδρας αγνοεί τη νίκη, μετρώντας δυο ήττες και δυο ισοπαλίες φέτος.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 7-6 στα πέναλτι από τη Ζαστρέμπιε γνώρισε η Γκόρνικ Λέτζνα στο Κύπελλο.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.