Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

*Τοπικό ντέρμπι του Βελιγραδίου.

ΠΑΡΤΙΖΑΝ

Απογοητευτική ήταν η εμφάνιση που πραγματοποίησε την περασμένη αγωνιστική η Παρτιζάν, η οποία ηττήθηκε από τη Σπαρτάκ στη Σουμπότιτσα με 2-1. Είχε την υπεροχή καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά η αντίπαλος της έπαιξε ιδανικά στην αντεπίθεση και την εξέθεσε. Ισόπαλο το πρώτο μέρος, στην επανάληψη η Σπάρτακ άνοιξε το σκορ (1-0) στο 67’, η Παρτιζάν ισοφάρισε στο 79’ της συνάντησης  με τον Λεονάρντο, αλλά τρία λεπτά μετά δέχθηκε το γκολ της ήττας (82’).

Πρώτη έπειτα από δύο σερί νίκες (χωρίς να δεχθεί γκολ), είδε τον πρωτοπόρο Ερυθρό Αστέρα να απομακρύνεται εννιά βαθμούς. Μια νίκη επί της Τσουκαρίτσκι (1-0) και μια ήττα από τη Βοϊβοντίνα (1-3) ο απολογισμός στην έδρα της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Σουμπότιτσα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

ΡΑΝΤ

Από την άλλη πλευρά η Ραντ βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο διάστημα, καθώς επικράτησε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-1 επί της Μπάτσκα στο Βελιγράδι. Με το «καλημέρα» μπροστά στο σκορ μόλις στο 2’, διπλασίασε τα τέρματα της στο 54’ και απλά δέχθηκε τη μείωση στο 89’ της συνάντησης. Τρίτη συνεχόμενη επικράτηση, είχαν προηγηθεί αυτές επί των Ράντνικ (1-0 εντός έδρας) και Νόβι Παζάρ (2-0 εκτός έδρας). Βρίσκεται ακριβώς στη μέση της κατάταξης, έχοντας συλλέξει εννιά πόντους μετά το πέρασμα έξι αγωνιστικών. Πάει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στο τοπικό ντέρμπι με την Παρτιζάν και θα παλέψει για ένα θετικό αποτέλεσμα που θα την διατηρήσει σίγουρα πάνω από τη ζώνη των πλέι άουτ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μπάτσκα Παλάνκα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.