Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΠΑΡΑΝΑ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και εφτά αγωνιστικές η Παρανά, η οποία μετράει τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Μαρτελότε φιλοξενήθηκε από την Μπαΐα, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 3-0, δεχόμενη και τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Αξιζει να σημειωθεί ωστόσο πως η Παρανά ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε στο 83ο λεπτό ο Άντερσον Ουτσόα, με απευθείας κόκκινη κάρτα. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική ήττα της, μετά και από αυτές κόντρα σε Τούπι (2-0) και Μπραζίλ ντε Πελότας (0-2). Πλεόν, η Παρανά βρίσκεται στην 16η θέση της βαθμολογίας, έχοντας παραμείνει στους 26 βαθμούς σε 21 παιχνίδια και ισοβαθμεί παράλληλα με τις Βίλα Νόβα, Αβαΐ και Γκοϊάς, ούσα πέντε βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Παίζει το κεφάλι του ο τεχνικός Μαρτελότε, ο οποίος αναμένεται να αποχωρήσει από την ομάδα σε περίπτωση που δεν νικήσει ούτε σήμερα, στο παιχνίδι με την ουραγό της βαθμολογίας, Σαμπάιο. Σε πολύ κακό κλίμα τα αποδυτήρια της ομάδας. Απόντες θα είναι οι τιμωρημένοι Ουτσόα (ΜΕ) και Καριόκα (ΜΕ), καθώς και ο τραυματίας Λεονάρντο (ΑΜ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Μπαΐα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΣΑΜΠΑΪΟ

Για όγδοο διαδοχικό παιχνίδι, η Σαμπάιο παρέμεινε μακριά από τη νίκη, μετρώντας πλέον πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες σε αυτό το σερί της. Στο τρίτο παιχνίδι του Φλάβιο Αραούχο στον πάγκο της, η Σαμπάιο φιλοξένησε την Αβαΐ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-2. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2, με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν απλά για το τελικό 1-2, χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ελίας στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης. Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα μετά από δυο διαδοχικές ισοπαλίες. Εξακολουθεί να είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει μόλις 14 βαθμούς μετά από 21 παιχνίδια. Διαθέτει τη χειρότερη επίθεση με 13 τέρματα και τη χειρότερη άμυνα με 32 τέρματα, σε όλη την κατηγορία. Απόντες από τη σημερινή αναμέτρηση θα είναι ο τραυματίας Έντγκαρ και οι τιμωρημένοι Βάγκνερ και Λουίς Οτάβιο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Αβαΐ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.