Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΟΥΝ. ΚΡΑΪΟΒΑ

Την πρώτη της ήττα μετά από τρεις διαδοχικές νίκες υπέστη και πάλι η Κραϊόβα, την προηγούμενη αγωνιστική. Η ομάδα του Γκεόργκε Μουλτέσκου φιλοξενήθηκε από την Τιμισοάρα, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 3-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή με το πέναλτι του Ζλατίνσκι στο 61ο λεπτό και το τέρμα του Νούνο Ρότσα, εφτά λεπτά αργότερα. Ωστόσο, δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό από το παιχνίδι αυτό, καθώς δέχθηκε ακόμη δυο γκολ στη συνέχεια, γνωρίζοντας έτσι την ήττα. Μετά και από αυτό το παιχνίδι, η Κραϊόβα παραμένει στην τέταρτη θέση, όπου και μετράει εννέα βαθμούς μετά από πέντε παιχνίδια. Κόντρα στην Βιτορούλ θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα με σκοπό να παραμείνει σε επαφή με την κορυφή. Η Κραϊόβα τιμωρήθηκε με χρηματικό πρόστιμο, για την μη παρουσία των παικτών της στη συνέντευξη τύπου μετά το παιχνίδι με την Τιμισοάρα. Μεσοβδόμαδα, απέκτησε τον Κροάτη αμυντικό, Ρενάτο Κέλιτς, από την Πούσκας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Τιμισοάρα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια για το Πρωτάθλημα.

ΒΙΤΟΡΟΥΛ

Το βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε την προηγούμενη αγωνιστική η Βιτορούλ, μετά και την εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Τάργκου Μούρες. Η ομάδα του Γκεόργκε Χάτζι φιλοξενήθηκε από την Ιάσι, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Με το βαθμό που πήρε από την αναμέτρηση αυτή, η Βιτορούλ έφτασε τους εφτά βαθμούς σε πέντε παιχνίδια και ισοβαθμεί με τις Μποτοσάνι, Βολουντάρι και Κονκόρντια. Μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Για το σημερινό παιχνίδι, ο Χάτζι θα έχει και πάλι στη διάθεση του τους Ιάνκου και Κομάν, με τον πρώτο να επιστρέφει από τραυματισμό και τον δεύτερο να χάνει τα τελευταία παιχνίδια λόγω εξετάσεων που έδινε. Απών θα είναι μόνο ο Ιοάν Φιλίπ, ο οποίος βρίσκεται στην Ουγγαρία για να διαπραγματευτεί τη μεταγραφή του στην Ντέμπρετσεν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ιάσι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια για το Πρωτάθλημα.