Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΟΥΝΙΒ. ΚΡΑΪΟΒΑ

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές η Κραϊόβα, η οποία μετράει δυο νίκες και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκεόργκε Μουλτέσκου φιλοξενήθηκε από την Βολουντάρι, στην εδρα της οποίας κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 90ο λεπτό ο Ιβάν, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του. Μια νίκη που διατήρησε την Κραϊόβα στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς, ούσα τρεις μακριά από την πρωτοπόρο Στεάουα. Κόντρα στην Μποτοσάνι θέλει να δώσει συνέχεια στο σερί της, με σκοπό να διατηρήσει την θέση της, καθώς η αντίπαλός της είναι και ένα βαθμό πίσω της. Εντός έδρας εξακολουθεί να παραμένει αήττητη, καθώς στα τέσσερα παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι τώρα, μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Εκτός αποστολής για το σημερινό παιχνίδι έμεινε ο τραυματίας Μάντσον. Δεν υπολογίζονται από τον Μουλτέσκου οι Ματέιου και Ντουμίτρας, οι οποίοι θα προπονούνται πλέον με τη δεύτερη ομάδα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Βολουντάρι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΜΠΟΤΟΣΑΝΙ

Επιστροφή στις νίκες για την Μποτοσάνι, η οποία προερχόταν από την εντός έδρας ήττα με 1-2 από την Βιτορούλ. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Λέο Γκροζάβου φιλοξενήθηκε από την Κονκόρντια, στην έδρα της οποίας και επικράτησε σχετικά εύκολα με σκορ 0-2. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 62ο λεπτό με τον Γκολόφκα, ενώ στο 75′ ο Βάσβαρι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για το τελικό 0-2. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε στην αναμέτρηση αυτή, η Μποτοσάνι έφτασε τους 16 στο σύνολο, και πλέον ισοβαθμεί με την Ντιναμό Βουκουρεστίου στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα τέσσερις βαθμούς μακριά από την πρωτοπόρο Στεάουα και έναν από τη σημερινή της αντίπαλο. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της Μποτοσάνι στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μακριά από το σπίτι της και μάλιστα χωρίς να έχει δεχθεί κάποιο γκολ. Παράλληλα, διαθέτει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας με 18 τέρματα στο ενεργητικό της. Για το σημερινό παιχνίδι κόντρα στην Κραϊόβα, ο Γκροζάβου θα έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Κονκόρντια για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.