*4η αγωνιστική

*2-3 γκολ ήρθαν οι 6/7 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

*Οι πέντε τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων στην έδρα της Οσέρ ήρθαν Under 2.5.

ΟΣΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Μονπελιέ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 39’, ισοφάρισε με τον Νούνο Ντα Κόστα στο 70’ και με πέναλτι του Οτρέ έκανε την ανατροπή στο 75’. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν με εννιά παίκτες το παιχνίδι (46’ & 90’+4’ οι αποβολές της Μονπελιέ, 51’ & 88’ αυτές της Οσέρ).

Δεν εγκατέλειψε το επιθετικό στυλ της και πέρασε νικηφόρα με 2-1 από την έδρα της Μονπελιέ. Σε παιχνίδι με πολλά νεύρα, εντάσεις και τέσσερις κόκκινες (από δύο σε κάθε ομάδα), η Οσέρ δεν μπήκε καθόλου καλά, πήγε με το εις βάρος της 1-0 στην ανάπαυλα, ωστόσο στο δεύτερο 45λεπτο βελτίωσε την εικόνα της και μέσα σ’ ένα εξάλεπτο έκανε την ανατροπή (το 1-2 με πέναλτι). Η Μονπελιέ στη συνέχεια είχε δύο μεγάλες φάσεις να φέρει το ματς στα ίσα, αλλά ο γκολκίπερ Κοστίλ με τις σημαντικές επεμβάσεις του κράτησε το 1-2 ως το φινάλε.

“Περάσαμε δύσκολα στο πρώτο ημίχρονο, αντιδράσαμε στο δεύτερο, παίξαμε ωραίο ποδόσφαιρο, οι ποδοσφαιριστές μου είχαν περισσότερη ώθηση και αυτοπεποίθηση. Είμαστε χαρούμενοι για το αποτέλεσμα, πρέπει τώρα να κοιτάξουμε το επόμενο παιχνίδι”, είπε ο κόουτς Φυρλάν.

Τιμωρημένοι οι επιθετικοί Νούνο Ντα Κόστα και Νιάνγκ, εξέτισε ο επιθετικός Σιναγιοκό, παραμένουν τραυματίες ο στόπερ Πελενάρ και ο φορ Σαρμπονιέ, για τον δεύτερο είχε ακουστεί πως θα πάει στη Σεντ Ετιέν, αλλά μετά τον τραυματισμό του η μεταγραφή “πάγωσε”. Τραυματίστηκαν και τέθηκαν νοκ άουτ οι στόπερ Ζεανβιέ, Ζουμπάλ.

ΟΣΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 10/12 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 8/10 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Ρεμς. Προηγήθηκε με τον Τζικού στο 45’+3’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 81’.

Κινήθηκε σε ρηχά νερά, δεν εκμεταλλεύτηκε ξανά τον παράγοντα έδρα και παραχώρησε 1-1 με τη Ρεμς. Δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι, περισσότερο κινδύνεψε, στάθηκε τυχερή και στην εκπνοή του πρώτου μέρους απέκτησε το προβάδισμα. Η εστία της απειλήθηκε περισσότερο στο δεύτερο 45λεπτο, η αντίπαλος βγήκε μπροστά, έβγαλε φάσεις και έφτασε δίκαια στην ισοφάριση. Το 1-1 ήταν το καλύτερο που μπορούσε να πάρει, ο γκολκίπερ της ήταν ο MVP του αγώνα.

“Ήμασταν τυχεροί που κερδίζαμε 1-0 στο ημίχρονο. Χρειάστηκαν οι αποκρούσεις του Σελς για να μην χάσουμε. Πρέπει να δούμε και να αναλύσουμε τα λάθη μας, χρειαζόμαστε ακόμη δουλειά”, είπε ο κόουτς Στεφάν. Χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, έχει ρεκόρ 0-2-1, όλα τα παιχνίδια ήταν αμφίσκορα.

Δεν υπήρξε κάποια εξέλιξη στο μεταγραφικό κομμάτι και ο Στεφάν ελπίζει πως το ρόστερ της δε θα έχει απώλειες της τελευταίας στιγμής (ψηλά στη λίστα ευρωπαϊκών κλαμπ βρίσκονται ο στόπερ Τζικού και οι επιθετικοί Ντιαλό, Αζόρκ). Πρόβλημα στα στόπερ, θα λείψει καιρό ο Νιαμσί, τραυματίστηκε και ο Περέν, τη θέση του θα πάρει ο 19χρονος Ντουκουρέ. Παραμένει τραυματίας ο δεξιός μπακ Νταγκμπά.