Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΕΡΓΚΡΙΤΕ

Πολύ μεγάλη νίκη πανηγύρισε στην επανέναρξη της Σουπερετάν η Έργκριτε, η οποία απέδρασε με το «διπλό» από την έδρα της Ντέγκερφορς (2-3). Ευτύχησε να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια (36’). Στην επανάληψη είχαμε παιχνίδι με γκολ και φάσεις εκατέρωθεν. Η αντίπαλος ισοφάρισε στο 59’ (1-1), ξανά μπροστά στο 68’ (1-2). Το σύνολο του Λαντς δέχθηκε σε κρίσιμο σημείο εκ νέου την ισοφάριση (2-2 στο 82’), αλλά είχε τα ψυχικά αποθέματα και τρία λεπτά μετά (85’) πήρε αυτό το τεράστιο «τρίποντο». Ντούμπλαρε λοιπόν τις εκτός έδρας επιτυχίες της η Έργκιτε, μετά το άνετο 0-3 επί της Συριάνσκα και έτσι απομακρύνθηκε τέσσερις πόντους από τα μπαράζ υποβιβασμού.

Στην έδρα της προέρχεται από τρεις συνεχόμενες ήττες από Σίριους (1-2), Χάλμσταντ (1-2) και Ντάλκουρντ (0-1) και πρέπει να γίνει πιο αποτελεσματική αν δεν θέλει να έχει πρόβλημα, όσον αφορά την παραμονή στην κατηγορία. Παρελθόν αποτελεί ο Βρέματς (μέσος), ο οποίος δεν αγωνίστηκε καθόλου στο διάστημα της παραμονής του στην ομάδα του Γκέτεμποργκ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση για την Έργκριτε 3-2 επί της Ντέγκερφορς.

Στατιστικό: 4/5 Over 2.5 μετράει η Έργκριτε στις πρόσφατες εντός έδρας αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.

ΣΥΡΙΑΝΣΚΑ

Νέα απώλεια στο «εξάποντο» παραμονής με αντίπαλο τη Φρέι για τη Συριάνσκα, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την ομάδα από το Τάμπι (εντός έδρας). Από νωρίς πίσω στο σκορ (12’), σοβαρεύτηκε στη συνέχεια και μέσα σε δύο λεπτά (36’, 38’) πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους (47’) δέχθηκε την ισοφάριση (2-2), που έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Δεύτερη σερί ισοπαλία και όγδοη συνεχόμενη αγωνιστική που αγνοεί το «τρίποντο» (0-3-5), παρέμεινε στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα, στον πόντο από τα μπαράζ και στο -3 από την απευθείας παραμονή. Μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη στις πρόσφατές οκτώ εξόδους της (0-4-4), οι επτά εξ αυτών μάλιστα συνοδεύτηκαν και από Under 2.5.

Απέκτησε τους Τσελίκ (ΕΠ) και Ερκίν (ΕΠ), οι οποίοι αναμένεται να κάνουν το ντεμπούτο τους στο παιχνίδι με την Έργκριτε. Αντίθετα αποχώρησαν ο Μπουκ (ΑΜ 14/3) και ο Αμπντουλταοφίκ (ΕΠ 6/0). Χαρμόσυνη είδηση που εξελίχθηκε χθες αργά το βράδυ, που την αφορά εμμέσως πλην σαφώς, η ανακοίνωση της πτώχευσης της Άνγκελχολμς. Κάτι που σημαίνει πως αυτόματα το έργο της θα γίνει πιο εύκολο για παραμονή στην κατηγορία.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Φρέι.

Στατιστικό: 4/5 G/G μετράει η Συριάσνκα στα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.