Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΟΣΤΑΝΔΗ

Όσο αποδοτική είναι εντός έδρας η Οστάνδη, τόσο επιρρεπής στην γκέλα είναι εκτός αυτής. Το απέδειξε και την περασμένη εβδομάδα με το εκτός έδρας 2-1 απ’ τη Σαρλερουά, σ’ ένα ματς όπου για ακόμη μια φορά μακριά απ’ το γήπεδο της, δεν ήταν καλή, αλλά ενδεχομένως να άξιζε να πάρει την ισοπαλία. Έδωσε τα ηνία της αναμέτρησης στον αντίπαλο, ο οποίος προηγήθηκε στο πρώτο μέρος, με την Οστάνδη να ισοφαρίζει στο 83’, αλλά να δέχεται δεύτερο γκολ μόλις δύο λεπτά αργότερα. Ήταν η πέμπτη διαδοχική αγωνιστική που οι γηπεδούχοι αλλάζουν αποτέλεσμα, σ’ αυτό το σερί μετρούν ρεκόρ 2-1-2 και βρίσκονται στην 8η θέση με 13 πόντους. Εντός έδρας τα πράγματα είναι παντελώς διαφορετικά για την Οστάνδη, που είναι μέχρι στιγμής η κορυφαία ομάδα της κατηγορίας με 4/4 νίκες και επιμέρους γκολ 6-2. Σήμερα θέλει ακόμη ένα «τρίποντο» και μπορεί να το πάρει κόντρα στη φιλότιμη, αλλά σαφώς κατώτερη Σιντ Τρούιντεν. Επιστρέφει ο Κανεσίν (Μέσος, 7,0). Μπλεξίματα με το νόμο ενδεχομένως να έχει ο Μουσόνα, για τον οποίο έγινε γνωστό ότι πόνταρε λεφτά σε παιχνίδια της ομάδας του, ωστόσο προς το παρόν η Οστάνδη τον στηρίζει, γι’ αυτό άλλωστε και σήμερα είναι στην αποστολή.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 για την Οστάνδη κόντρα στη Σαρλερουά. Ο Φαλ το 1-0 στο 37’, ισοφάρισε ο Μουσόνα στο 83’ με πέναλτι, το τελικό 2-1 ο Μπεντιά στο 85’.

Στατιστικό: Από 5/6 G/G προέρχεται η Οστάνδη στο πρωτάθλημα.

Το Οστάνδη – Σιντ Τρούιντεν παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΣΙΝΤ ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ

Πήγε με φόρα απ’ τις δύο σερί νίκες σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο η Σιντ Τρούιντεν στο εκτός έδρας ματς με τη Γάνδη και έφτασε μια «ανάσα» απ’ το να φύγει αλώβητη. Ήταν πραγματικά ανταγωνιστική, έστω κι αν είχε παθητικό ρόλο στο μεγαλύτερο  κομμάτι της αναμέτρησης, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 69’ και όλα έδειχναν ότι θα πάρει τον πόντο. Ωστόσο, ήρθε το 2-1 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων για να υποχρεώσει τους φιλοξενούμενους σε μια ήττα που «πονάει» πολύ και τους στεναχωρεί. Ήταν η τέταρτη ήττα στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές (1-0-4) για τη Σιντ Τρούιντεν, για την οποία εκτός έδρας τα πράγματα δεν πάνε καλά, καθώς μετράει 4/4 ήττες στο φετινό πρωτάθλημα. «Όλα μπορούν να γίνουν. Η Οστάνδη είναι καλή ομάδα, αλλά εμείς πάμε να παίξουμε ποδόσφαιρο και όπου μας βγάλει», είπε ο κόουτς Λέκο. Δεν αλλάζει η αποστολή.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 για τη Σιντ Τρούιντεν κόντρα στη Γάνδη. Ο Περμπέ στο 54’ το 1-0, ισοφάρισε ο Πέετερς στο 69’, το τελικό 2-1 ο Σχουφς στις καθυστερήσεις.

Στατιστικό: Από 5/6 Over 2,5 και G/G προέρχεται η Σιντ Τρούιντεν ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.