*Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 15η αγωνιστική.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937

Αήττητος παραμένει εδώ και εφτά αγωνιστικές ο Ολυμπιακός Βόλου, ο οποίος και μετράει τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες σε αυτό το σερί του. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τιμόθεου Καβακά φιλοξένησε τον Ρήγα Φεραίο, από τον οποίο και βρέθηκε πίσω στο σκορ, λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρα αγώνα. Όμως το αριθμητικό μειονέκτημα των φιλοξενούμενων λίγο αργότερα, ήταν καθοριστικό για την αναμέτρηση, καθώς ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή και με τα τέρματα των Μασάδο (πεν. 82′) και Ευθυμιάδη (87′), πήρε τη νίκη. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική νίκη του, μετά και από εκείνες κόντρα σε Εθνικό Φιλιππιάδας (3-0) και Αχιλλέα Νεοκαισάρειας (0-1), όντας στην δεύτερη θέση του ομίλου με 33 βαθμούς, έναν μακριά από τον πρωτοπόρο Απόλλων Λάρισας. Με τέρματα 24-7 διαθέτει από τις καλύτερες επίθεσεις και άμυνες του ομίλου. Παραμένει αήττητος εντός έδρας, όπου σε έξι παιχνίδια μετράει έξι νίκες και μια ισοπαλία.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Ρήγα Φεραίου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ

Την δεύτερη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Θεσπρωτός, μετά και από εκείνη κόντρα στην Αμβρακία Κωστάκη (0-1). Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Δημήτρη Μουρούτη φιλοξένησε τον Πιερικό, του οποίου και επικράτησε με 2-0. Από τη στιγμή που δεν δέχθηκε το γκολ στην αρχική πίεση του Πιερικού στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα, ο Θεσπρωτός βρήκε τον τρόπο να φτάσει στη νίκη, με τον Μπίκα να ανοίγει το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και τον Νόνη να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 65ο λεπτό. Με τη νίκη του αυτή ανέβηκε στους 15 βαθμούς, όντας και στην ένατη θέση της βαθμολογίας. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός του, έχοντας επικρατήσει στο τελευταίο από αυτά.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί του Πιερικού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.