*Εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 38η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

*Στον πρώτο γύρο: Μάκλσφιλντ – Ντόβερ Αθλέτικ 2-1

ΝΤΟΒΕΡ ΑΘΛΕΤΙΚ

“Αυτοκτονία” για την Ντόβερ, την προηγούμενη αγωνιστική, που γνώρισε την δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στην Όλντερσοτ (1-0), εκτός έδρας. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Κρις Κίνεαρ φιλοξένησε την Τορκί, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-2. Ούσα πίσω στο σκορ, με δυο γκολ διαφορά, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει για το τελικό αποτέλεσμα με το τέρμα του Τόμας στο 72′.

Μετά και από αυτή την ήττα της, η Ντόβερ Αθλέτικ βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας, μετράει 75 βαθμούς και “συγκατοικεί” με την Μπάροου. Στους τέσσερις πόντους η διαφορά της από την πέμπτη Όλντερσοτ και τα πλέι οφ. Θέλει νίκη και στα δυο παιχνίδια που της έχουν απομείνει και παράλληλα ήττα της Όλντερσοτ, για να μπει στην πεντάδα.

Διαθέτει την τρίτη καλύτερη επίθεση στην κατηγορία, έχοντας σκοράρει 80 γκολ μέχρι τώρα. Δεκατρείς νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας ηττηθεί μόλις μια φορά στα δέκα τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Τορκί για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Ντόβερ Αθλέτικ – Μάκλσφιλντ παίζει στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΜΑΚΛΣΦΙΛΝΤ

Η Μάκλσφιλντ προέρχεται από ένα σερί τριών διαδοχικών ηττών. Μετά από τις ήττες κόντρα σε Γουόκινγκ (1-0) και Σόλιχουλ Μορς (1-3), η ομάδα του Τζον Άσκι φιλοξενήθηκε από την πρωτοπόρο Λίνκολν, κόντρα στην οποία προηγήθηκε με το τέρμα του Χάνκοξ στο 23ο λεπτό. Πέντε λεπτά αργότερα όμως δέχθηκε την ισοφάριση, για να χάσει εν τέλει το παιχνίδι, με γκολ στα τελευταία λεπτά, για το τελικό 2-1.

Μετά και από αυτό το αρνητικό της σερί, η Μάκλσφιλντ βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 66 βαθμούς σε 44 παιχνίδια, μέχρι τώρα. Για τα δυο παιχνίδια που έχουν απομείνει είναι αδιάφορη, απέχοντας τόσο από την πρώτη πεντάδα και τα πλέι οφ, όσο και από την επικίνδυνη ζώνη. Έντεκα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και εφτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, μέχρι τώρα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Λίνκολν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα εφτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.