Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΝΟΒΙ ΠΑΖΑΡ

Την ήττα με 2-1 από τη Μπόρατς γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Νόβι Παζάρ στο Τσάτσακ. Κακή στο πρώτο μέρος, βρέθηκε να χάνει με 2-0 (32’, 43’). Στην επανάληψη πήρε τον έλεγχο στα χέρια της, μείωσε με πέναλτι στο 74’ και για τα τελευταία λεπτά έχασε σημαντικές ευκαιρίες να φτάσει στην ισοφάριση, αγωνιζόμενη και με παίκτη παραπάνω από το 78’, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Δεύτερη σερί ήττα, είχε προηγηθεί αυτή από την Ραντ (2-0 εντός έδρας). Βρίσκεται στην 11η θέση της κατάταξης, έχοντας συλλέξει επτά βαθμούς με δύο παιχνίδια λιγότερα από τις περισσότερες ομάδες της κατηγορίας. Μια νίκη και μια ήττα ο απολογισμός στην έδρα της. Έχει δύσκολη αποστολή κόντρα στον ισχυρό και πρωτοπόρο Ερυθρό Αστέρα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Μπόρατς.

Στατιστικό: Under 2.5 τα επτά από τα δέκα τελευταία παιχνίδια.

ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ

Από την πλευρά του ο Ερυθρός συνέχισε νικηφόρα στο πρωτάθλημα, καθώς νίκησε με χαρακτηριστική ευκολία 5-0 την Ράντνικ Σουρντούλιτσα στο Βελιγράδι.  Απόλυτο αφεντικό της αναμέτρησης από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο (36’ με πέναλτι, 41’) και δεν έδειξε διάθεση να χαλαρώσει, σημειώνοντας ακόμη τρία τέρματα στο δεύτερο (74’, 79’, 88’). Πέμπτη συνεχόμενη επικράτηση (πετυχαίνει από τρία γκολ και πάνω), δείχνει πως και φέτος είναι το ακλόνητο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου, καθώς φιγουράρει μόνος πρώτος με 16 πόντους, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο όμως από τη δεύτερη Βοϊβοντίνα (13β.) που τον απειλεί. Την Πέμπτη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην Ευρώπη, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τη Σασουόλο στο Βελιγράδι και σε συνδυασμό με την ήττα (3-0) του πρώτου αγώνα στην Ιταλία έδωσε τέλος στο ευρωπαϊκό του ταξίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση για τον Ερυθρό 5-0 επί της Ράντνικ.

Στατιστικό: Από τρία γκολ και πάνω πετυχαίνει ο Ερυθρός στις φετινές αναμετρήσεις του στο πρωτάθλημα.